Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Під час карантину збільшилася кількість скарг про порушення прав громадян

Наслідки пандемії COVID-19 та карантинних обмежень, запроваджених задля запобігання її поширенню, загострили проблеми додержання прав людини і громадянина в Україні.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Так, у I кварталі 2021 року до Уповноваженого ВРУ з прав людини надійшло 14708 повідомлень про порушення прав громадян. За аналогічний період 2020 року таких звернень було вдвічі менше — 8719.

Що стосується звернень на гарячу лінію Уповноваженого ВРУ з прав людини, то цього року у порівнянні з минулим їхня кількість зросла у 16 разів. А саме, у першому кварталі 2020 року було 285 звернень, а вже цього року — 4663«, — зазначила Людмила Денисова.

Третина звернень – 5346, стосувалися порушення інформаційних прав громадян. Майже 4 тисячі — соціальних і економічних прав та 2152 — процесуальних прав.

Найчастіше українці скаржаться на необґрунтовані відмови органів влади в наданні інформації, таким чином порушуючи фундаментальні можливості та потреби кожної людини в доступі, використанні, розповсюдженні та захисті необхідного для її життєдіяльності обсягу інформації. Водночас кількість звернень до Уповноваженого свідчать про неоднозначні та суперечливі правові положення у перелічених законах, прогалини, які породжують неоднакове їхнє правозастосування як запитувачами інформації, так і її розпорядниками.
Як зазначає Людмила Денисова, системного характеру також набули проблеми, пов’язані з наданням медичної допомоги, здійсненням підприємницької діяльності тощо.
Актуальною залишається проблема невиконання судових рішень в Україні, що пов’язано з неналежним виконанням посадових обов’язків державними виконавцями, їхньою завантаженістю, неналежним матеріально-технічним забезпеченням органів державної виконавчої служби тощо.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: МОЗ збирається послабити карантин
З 11 травня у Дніпрі усі школи і дитячі садки працюватимуть у звичайному режимі
Дніпропетровщина перейшла до жовтої епідемічної зони
На Великдень храми області будуть відкриті для вірян, але людей із симптомами хвороби просять залишатися вдома
Що думають українці про коронавірус та локдаун: результати опитування