Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


У Кривому Розі відкрили клуб для охочих вдосконалити українську мову

У Кривому Розі відкрили розмовний клуб “Спілкуймося українською!”. Головна мета клубу — допомогти усім охочим вдосконалити українську. Модераторка клубу — Ірина Ловкова, повідомляє Суспільне.

Зустрічаються учасники розмовного клубу в читальні Міської бібліотеки для дорослих. Формат зустрічей: обирають тему і потім її обговорюють.

Ірина Ловкова, колишня радіожурналістка, вчителька української мови та літератури з десятирічним стажем, говорить – кожне заняття складається з двох частин: теоретичної та практичної. Більше говорять та виправляють помилки.

Один із напрямків роботи клубу полягає в тому, щоб паралельно із вдосконаленням української, людина могла завітати в клуб та щось нове для себе відкрити. У процесі спілкування люди діляться досвідом і в когось відбуваються певні інсайти”, — говорить модераторка розмовного клубу.

Антон Чекаль — студент першого курсу, вивчає тележурналістику. Із початком навчання відчув потребу в україномовному оточенні, що допомогло б перейти з російської на українську.

Цей рік, коли навчаюсь в університеті, я переходжу з російської на українську. Цей клуб як практика мови, і це дуже добре для тих людей, які зараз переходять з російської на українську”, — каже хлопець.

Ініціаторкою створення клубу стала завідувачка бібліотеки Валентина Косих. За її словами, це вже не перший культурно-просвітницький проєкт, який втілюють у бібліотеці на Поштовій.

Ми взагалі відкриті для ініціатив наших мешканців – культурних, соціальних. Бібліотека відкрита для тих, хто щось вміє. Це простір для навчання, для натхнення, для подій та зустрічей”, — зазначає Валентина Косих.

Взяти участь у засіданні мовного клубу “Спілкуймося українською!” можна за попередньою реєстрацією, аби виконати вимоги карантинних заходів. Цього разу з двадцяти п’яти охочих участь змогли взяти тринадцять осіб. Іншим запропонували завітати за тиждень. Тема для спілкування: “Як економити на покупках у супермаркетах”.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Порушення мовного закону: Найбільше скарг надійшло щодо мови інтернет-представництв, які реалізують товари та послуги
Мовний закон: статистика порушень за 1 місяць дії нових вимог
Мовний закон: статистика порушень за 10 днів дії нових вимог
Мовний закон: у яких сферах та регіонах було найбільше порушень протягом І півріччя 2022 року
Мовний закон: з 16 липня вебресурси повинні мати українськомовну версію