Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Запущено портал спроможності громад – допоміжний інструмент для прийняття рішень

Одним із головних завдань у процесі децентралізації було і залишається — створення спроможних громад, які зможуть забезпечити сталий місцевий розвиток і надання якісних послуг.

Після місцевих виборів сформувалися нові самоврядні органи територіальних громад, які почали працювати в нових територіальних, організаційних, бюджетних умовах. Успіх децентралізації буде вимірюватися результатами діяльності кожної громади. Тому важливо мати інформацію та аналіз діяльності кожної з них. З цією метою у співпраці з експертами та за підтримки партнера Мінрегіону — Координатора проектів ОБСЄ в Україні, створено аналітичний портал спроможності громад. Про це повідомляє портал Децентралізація.

«Демографія, інфраструктурний розвиток, фінансове забезпечення кожної громади – все на порталі спроможності громад. За цими трьома блоками тут містяться дані щодо 14 показників спроможності. Розширення та оновлення даних планується щоквартально», — розповів експерт Павло Остапенко, розробник порталу.

У Мінрегіоні переконані, що цей електронний ресурс стане допоміжним інструментом у прийнятті рішень як на рівні громад, так і на рівні обласних державних адміністрацій та центральних органів виконавчої влади.

«Портал спроможності громад не просто констатація певної статистики. Це своєрідний путівник, на основі якого можна оцінити реальний стан і результати діяльності, а також рівень спроможності громад. От зверніть увагу на показник «надходження плати за землю у розрахунку на 1 жителя громади». У 113 громадах він складає менше 200 гривень, в той час, як є громади, де цей показник складає значно більше. Чи це не привід для громади дослідити, чому так і прийняти рішення, які покращать ситуацію? Або погляньмо на інфраструктуру первинної медичної допомоги громад: у восьми громадах фактично відсутні  заклади первинної меддопомоги, лікарі не заключили жодного договору з НСЗУ. Тобто люди в цих громадах змушені користуватися послугами сімейних лікарів з інших громад, або району чи області. Так, кадровий голод, особливо в медицині, нікуди не подівся. Але ми маємо чимало прикладів, коли громада, щоб залучити сімейного лікаря, забезпечувала його комфортним житлом, виділяла з бюджету доплату лікарю… Підсумовуючи, портал дасть змогу кожній громаді і області подивитися на себе збоку, порівняти з іншими. Оцінити і визначити індикатори, які потребують покращення, затвердити відповідні заходи у місцевих стратегіях (програмах) розвитку», — прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Портал спроможності громад містить карти та коротку інформацію про показники, використання яких максимально характеризують потенціал кожної територіальної громади, та набутий нею рівень розвитку. В майбутньому, за словами В’ячеслава Негоди, Мінрегіон запровадить систему індикативних показників, яка буде враховувати особливості розвитку соціально-економічного комплексу кожної територіальної громади.

Нагадаємо, в Україні у 1420 територіальних громадах із 1470 утворених відбулися місцеві вибори і сформовані органи самоврядування. Вони є новим базовим рівнем адміністративно-територіального устрою України, сформованим в рамках реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Вплив закону про адмінзбір на громади в умовах війни
Одним із завдань органів місцевого самоврядування є підтримка медичної сфери, — експерти U-LEAD
Чи може місцеве самоврядування придбати озброєння для добровольчого формування територіальної громади?
Експерти U-LEAD розповіли про особливості організації надання соціальних послуг під час воєнного стану та роботу з вимушеними переселенцями
Комунікативний майданчик U-LEAD: асоціації ОМС презентували свої плани на 2022 рік та отримали рекомендації керівників громад щодо актуальних питань