Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Жінки займають 41% керівних посад в Україні – дослідження

В Україні 59% усіх керівних посад займають чоловіки, в той час, як жінки займають 41%.

Про це свідчать дані дослідження «Жінки і чоловіки на керівних посадах в Україні: 2017-2020», проведеного Українським центром суспільних даних, повідомляє Суспільне.

«За останні роки кількість суб’єктів господарювання суттєво зросла. При цьому гендерна структура менеджменту в Україні за ці роки кардинально не змінилася: 40,48% керівників – жінки, 59,52% – чоловіки. Частка жінок-керівників за останні роки зросла лише на 0,5 в.п., переважно за рахунок збільшення кількості фізичних осіб-підприємців«, – розповів координатор проєкту Андрій Горбаль.

У приватному секторі розрив дещо більший, ніж загалом по країні. Згідно з даними дослідження, 69,55% керівних посад у юридичних особах займають чоловіки, 30,45% керівників юросіб – жінки. Серед керівників ФОПів 53,40% – чоловіки і 46,6% – жінки.

Крім того, нерівномірним є розподіл показників по регіонах. Найнижча частка жінок серед керівників у Києві – лише 34%, найбільша – у Луганській області – 44,75%. Частка жінок і чоловіків рівна у міських та сільських поселеннях, але є помітні відмінності за розміром міст і селищ міського типу: чим більше місто, тим менша активність жінок. У невеликих містах (від 15 до 70 тис. населення) частка жінок-підприємиць становить 50,7%

Крім того, чоловіки переважають на керівних посадах в абсолютній більшості галузей економіки. Жінок-керівників більше лише в галузі освіти, здоров’я, державного управління та соціального страхування, зокрема, 73% керівників і 72% ФОПів в освіті є жінками.

Довідка. Дослідження та візуалізацію підготовано в рамках швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств (Етап 2)», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і за підтримки Швейцарії. Основою для дослідження стали відкриті дані ЄДРПОУ.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Глобальний індекс гендерного розриву: Україна втратила 15 позицій
Експерти розповіли, який вид дискримінації є найпоширенішим у Дніпрі
На Дніпропетровщині презентували гендерний портрет області
Чи поширені в Україні нерівності між жінками і чоловіками: результати опитування
В Днепре работает бригада по бесплатной помощи пострадавшим от домашнего насилия