Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Думки українців щодо COVID-19: оцінка рівня захворюваності, ризиків інфікування та ставлення до вакцинації

На питання «Чи Ви вже перехворіли або зараз хворієте на COVID 19? / Чому Ви вважаєте, що це саме COVID 19 – робили тести чи тільки за симптомами?», 65% опитаних відповіли, що не хворіли,  29% – що хворіли.  З тих, хто хворів, 17% робили тест, 12% – відчували симптоми.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 13-15 квітня 2021 року.

На запитання «Чи готові Ви особисто зробити щеплення у найближчі декілька місяців?», 43% відповіли, що готові, 53% — що не готові. Порівняно з березнем, ставлення до вакцинації покращилося: кількість готових вакцинуватися збільшилася на 10 процентних пунктів (з 33% до 43%), а не готових – зменшилася на 9 процентних пунктів (з 62% до 52%).

На запитання «Чому Ви не готові вакцинуватися?» більшість відповіли, що вакцини ще недостатньо перевірені (40%); друга за популярністю відповідь – недовіра вакцинам, що зараз є в Україні (33%). «Наслідки від вакцини можуть бути гіршими, ніж від ковіду» – так вважають 20% опитаних; 17% не довіряють будь-якій вакцинації.

Коментар гендиректора КМІС Володимира Паніотто:

Ми закінчили опитування 15 квітня.  На 16 квітня за офіційною статистикою (я узяв дані університету Джонса Гопкінса) перехворіли на Ковід 1974056, тобто приблизно 2 млн. людей.   За даними опитування перехворіли 29.1%, з них 16,9% визначили це за тестами, а 12% лише за симптомами.   Якщо прийняти до уваги лише тих, хто  робив тести, врахувати похибку і взяти нижню межу (див.таблицю нижче), то серед дорослого населення (18 років і старші) перехворіло 4,4 млн людей.  Це означає, що в Україні хворих щонайменше вдвічі більше, ніж за офіційною статистикою. Якщо прийняти до уваги, що в 2 млн. офіційної статистики входять і люди у віці до 18 років, а також, що частина тих, хто вважає, що у них був Ковід, але не робили тести, теж могли бути правими, то хворих у нас може бути і втричі більше, ніж за офіційною статистикою.

З чим це може бути пов’язано?  На мій погляд це не може бути пов’язано з нещирістю респондентів, вони не мають мотивації казати про те, що тести підтвердили, що вони хворіли, якщо такого не було.  Я не знаю протоколів збору інформації про випадки Ковіду, але, можливо, приватні клініки і комерційні центри тестування не завжди повідомляють про випадки Ковіду і ці дані не потрапляють до централізованої системи?

Ще одна, можливо, більш обгрунтована гіпотеза,  яку висловив експерт, подивившись на ці дані – Мінздрав вважає коректним діагноз лише за результатами ПЦР тестів, а наші респонденти під тестами розуміють будь-які тести (наприклад, на антитела і антиген).

На питання «Як Ви оцінюєте ризик інфікування COVID 19 у Вашій сім’ї протягом наступних 6 місяців?», 37% відповіли, що ризик низький (у березні так вважали 31%), 35% – середній (у березні – 39%), 15% – що ризик високий (було 16%, різниця не є значущою).

Упродовж 13-15 квітня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2001 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4% .

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі на залізничному вокзалі відкрили центр масової вакцинації від COVID-19
Отримати і пенсію, і щеплення від COVID-19: на Дніпропетровщині мобільні бригади побували у 37 відділеннях Укрпошти
Потрапити до Дніпровської міськради можна буде лише з COVID-сертифікатом або негативним тестом
Понад 560 тис мешканців Дніпропетровщини завершили вакцинацію від коронавірусу
Працював один день. У міськраді Дніпра пояснили, чому закрився пункт щеплень у торговельному центрі