Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Мешканці Дніпра можуть подавати електронні петиції через портал «Дія»

На порталі «Дія» – нова опція. Запустили можливість подачі місцевих електронних петицій. Дніпро – серед перших міст, де запрацювала ця функція. Мешканці можуть створювати, переглядати та підтримувати онлайн-звернення. Пілотний проєкт презентували на Diia Summit 2.0 у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Цифровізація».

«Сьогодні – знаковий день, коли ми робимо перший крок на шляху до електронної демократії. І цей крок – запуск у «Дії» електронних петицій», – зазначив Президент України Володимир Зеленський.  

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров відмітив, що раніше місцеві електронні петиції розміщувалися на окремих сайтах мерій чи області. Тепер вони доступні на єдиному ресурсі – порталі «ВзаємоДія».

«Будуючи цифрову державу, команда Мінцифри створила інструмент. Наступний крок – за громадянами. Лише спільними зусиллями ми зможемо отримати нову, успішну, комфортну та справедливу Україну», – розповів Михайло Федоров.

Аби почати роботу з петиціями, потрібно авторизуватися через портал чи застосунок «Дія». Якщо послуга вже доступна у громаді, можна переглядати, подавати та підтримувати онлайн-звернення. Проголосувати за петицію можна лише один раз.

А ще користувачі зможуть ділитися петиціями за допомогою посилання або роздрукованого QR-коду.

«Напряму взаємодіяти із державою. Впливати на процеси, які відбуваються у громаді. Жителі Дніпра одні з найперших можуть випробувати нову опцію порталу «Дія». Це просто, зручно та швидко», – сказав заступник голови Дніпропетровської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іван Начовний.

Крім Дніпра, пілотний проєкт місцевих електронних петицій доступний й у Полтаві, Івано-Франківську, Луцьку, Сумах, Хмельницькому, Ужгороді, Тернополі, Черкасах та Херсоні. До кінця року його планують запустити в усіх громадах України.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Електронні петиції: інструкція з використання
У Кривому Розі встановили вимоги щодо змісту електронних петицій
Електронна петиція: чи популярний цей інструмент громадської участі серед дніпрян?
Збільшення фінансування «Бюджету участі Дніпра» та розблокування аеропорту для доступних міжнародних перельотів: підтримано дві петиції
У Дніпрі змінять правила створення е-петицій