Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Що таке фішинг і з чим його їдять: дніпровський аналітик про інтернет-шахраїв

Що означає заморське слово «фішинг»? Чому він загрожує майже кожній людині і як від нього вберегтися? Розповів у пресцентрі Відкритого дніпровський аналітик у банківській сфері Олександр Карнаухов.

Нещодавно кіберполіція Дніпропетровщини викрила зловмисників у привласненні грошей іноземців за допомогою фішингу. Фігуранти створили десяток фішингових інтернет-майданчиків оголошень, де користувачі вводили свої банківські дані. Таким чином зловмисники ошукали потерпілих на понад мільйон гривень.

Нині така форма шахрайства як фішинг є доволі популярною. Особливо цьому сприяв карантин і активне розповсюдження онлайн-шопінгу.

Отже, фішинг – це підробка інтернет-сайту відомої компанії або популярного сервісу, з метою виманювання персональних даних людини (ПІБ, пошта, тощо) або її банківської карти.

«Користувач заходить на цей сайт, думаючи, що він справжній. Заповнює ту чи іншу форму і передає шахраям необхідну інформацію. Візуально фейковий сайт не відрізняється від справжнього, а в його адресі аферисти можуть змінити лише один символ (букву або цифру)», — пояснює Олександр Карнаухов.

У пресцентрі Відкритого Олександр Карнаухов дав декілька простих порад для тих, хто не хоче натрапити на фішинг-шахраїв:

Завжди перевіряйте, звідки надійшло до вас посилання на той чи інший сайт: чи впевнені ви в цьому джерелі?

Уважно читайте, через який ресурс проходить оплата.

Щоб перевірити сайт на реальність, спробуйте змінити на ньому мову. Найчастіше шахраї неретельно працюють над сторінкою і не створюють англійську або українську/російську версію сайту.

Варто перевірити, чи відкриваються всі іконки та оголошення. Сайт може виглядати як справжній, але не працювати.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Як вберегтися від інтернет-шахраїв