Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Дніпрі протестували проти тимчасового скасування пільг на проїзд

У середу, 12 травня, учасники бойових дій на Донбасі, а також сім’ї загиблих в АТО/ООС учасників зібралися на Європейській площі біля ЦУМу на пікет. Виступ був проти зневажливого ставлення до захисників країни і членів їхніх сімей, а також проти «погодинних пільг».

Організатором протесту виступила громадська організація «Родинне Коло загиблих Героїв Дніпропетровщини», повідомляє Інформатор.

Учасники пікету розповіли про численні випадки того, як у громадському транспорті над ветеранами й рідними бійців насміхаються, грублять їм, ставлять ультиматуми і відмовляють у праві на пільговий проїзд, виганяють і навіть вбивають. Останній краплею і каталізатором став випадок, що стався 6 травня на автобусному маршруті №113. Жінка прямувала на Краснопільське кладовищі, щоб ушанувати пам’ять полеглих воїнів. Однак водій відмовив їй у пільговому проїзді і вимагав або заплатити, або вийти. «Він сміявся їй в обличчя і говорив: «Ти їдеш до мерця, а я живий, я їсти хочу». І таких випадків десятки в Дніпрі і по всій країні», — сказала одна зі спікерів.

Тому однією з вимог було, щоб у кожного водія поруч висіло нагадування про те, що воїни АТО/ООС при пред’явленні посвідчення УБД і члени сімей загиблих їздять безкоштовно, а не тільки в дозволені години.

Нагадаємо, що з 24 березня в Дніпрі діють обмеження на пільговий проїзд у транспорті. Безкоштовно можна проїхати тільки з 10:00 до 15:00.

Щоб врегулювати цей момент, на акцію протесту запросили спеціаліста сектору контролю та моніторингу департаменту транспорту і транспортної інфраструктури ДМР Івана Васючкова.

За його словами, дані обмеження розробила і ввела комісія ТЕБ та НС, яка складається з фахівців різних служб і сфер. Однак на законодавчому рівні вона не передбачає присутності цивільних осіб. Міськрада не накладала обмеження і не може їх зняти. Водія маршруту №113 вже звільнили.

«Ми приносимо свої вибачення за цей сумний випадок. Серед 2500 водіїв, які працюють на громадському транспорті, трапляються паршиві вівці, ми завжди намагаємося їх знайти і покарати. У нас принципова позиція з цього приводу, ми не будемо дозволяти водіям по-хамськи ставитися до пасажирів, особливо до захисників і їхніх сімей. Другого шансу ми не даємо», — зазначив він.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Кривому Розі через невиплату зарплати й «ковідних» протестували медики
У Дніпрі перед сесією міськради відбулася акція протесту
На акції протесту в Кривому Розі працівники комбінату «АрселорМіттал» вимагають збільшення зарплат
У Дніпрі під будівлею обласної прокуратури пройшла акція на підтримку Сергія Стерненка
Протести з вимогою зниження тарифів підтримують 89% українців