Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


До Дня Конституції України дніпряни написали диктант просто неба

У Дніпрі до Дня Конституції України провели незвичайний захід – диктант просто неба. Біля центрального входу до парку ім. Тараса Шевченка зібралася більше ніж тисяча дніпрян, аби випробувати себе у знанні української мови. Читав текст диктанту відомий мовознавець, теле- та радіоведучий Олександр Авраменко.

«Ідея провести такий захід – геніальна! Я дуже щасливий, що мене запросили, бо такі заходи гуртують навколо таких важливих питань, як мова, державність. Це те, що робить наше суспільство громадянським. Я сподіваюся, що ми ще не один такий диктант проведемо у Дніпрі. Прекрасно, що просто неба, адже в закритому приміщенні такої кількості людей не збереш», – зазначив Олександр Авраменко.

Мовознавець також додав, що текст був вище середнього рівня складності, адже це конкурсний диктант. Переможців визначать приблизно за тиждень, коли перевірять усі роботи.

Подібний захід у Дніпрі проходить уже вдруге. Минулого разу 4 вересня 2020 року диктант був присвячений почесному громадянину Олександру Полю та зібрав близько 300 учасників.

Організатор – молодіжна рада Дніпра за підтримки програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця» та департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради.

«Ми перестали рахувати учасників після цифри 1 114, але прийшло набагато більше людей. У нас нарешті з’являється культура святкування Дня Конституції, це не свято просто на папері. Українці хочуть бути обізнаними, знати свої обов’язки та права. Такі заходи спрямовані на популяризацію нашої державної мови, і дуже важливо, що захід ініціювала саме молодь», – розповіла директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Від 5 до 80 років. Дніпряни писали диктант до Дня Конституції України у підземці
Патріотичні майстер-класи, вікторини, тематичні концерти й вистави: як Дніпропетровщина відзначає День Конституції України
Герб з цитатами із Конституції України: у середмісті Дніпра провели масштабну акцію
Дніпропетровщина відзначає День Конституції України онлайн-зустрічами та майстер-класами
У Дніпрі відбудеться молодіжна акція до Дня Конституції України