Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Дніпрі люди з інвалідністю скаржаться на відсутність роботи

Відмовляються брати на роботу або дають справи не по силах. На проблеми із працевлаштуванням за півтора року поскаржилась 21 людина з інвалідністю, повідомляє 34 канал.

Вони написали скарги до обласного управління Держпраці, щоб недобросовісних підприємців притягнули до відповідальності. Чи є у нас компанії, які не відмовляють у працевлаштуванні та як отримати гроші від держави на робочі місця для людей з інвалідністю?

В Україні відмовляти у працевлаштуванні людям з інвалідністю заборонено. За законом, підприємець має створити для них 4 відсотки робочих місць. А якщо у компанії від 8 до 25 працівників, то одне.

«Вони не забов’язані здійснювати пошук цієї категорії містян, тобто громадяни мають звертатися до підприємств з приводу працевлаштування. У тебе велике підприємство — 1000 робітників — і має бути 200 людей з інвалідністю, і в тебе їх немає, за це не передбачено покарання», — зазначив адвокат Андрій Верба.

Утім за півтора року на Дніпропетровщині 21 людина з інвалідністю постала перед трудовими проблемами. Скаргами займались у Держпраці. До компаній-порушниць відправили перевірки.

«Ми складаємо акт і видаємо суб’єкту господарювання припис. У цьому приписі визначається порушення, які йому необхідно усунути, там визначається термін виправлення цих порушень. Ми намагаємося використати усі види відповідальності для того, щоб надалі ці суб’єкти та інші не допускали порушень прав осіб з інвалідністю», — пояснив перший заступник начальника ГУ Держпраці в області Ігор Осадчий.

На касах та викладці товарів — в одному із супермаркетів працюють 9 людей з інвалідністю. Як каже заступниця керівника магазину, прагнуть бути соціально відповідальними.

Окрім додатка на телефоні, для них облаштували робочі місця. Якщо підприємство не має змоги зробити їх за свої гроші, кошти можна отримати від держави. Звернутися за ними слід до Фонду соціального захисту інвалідів.

«Зробити вищим стіл або ширший прохід у дверях. Фонд соціального захисту інвалідів надає фінансову допомогу на створення робочих місць, якщо це необхідно, складається бізнес-план підприємством, вказується, на які потреби необхідні ці кошти», — сказала директорка обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ірина Пронь.

Якою буде сума, залежить від потреб підприємства. Максимум можна отримати 252 тисячі гривень на одне робоче місце. Проте, каже директорка, фонд уважно стежитиме за тим, як ці гроші використають.

Утім компаніям, які не можуть облаштувати робочі місця для людей з інвалідністю, рекрутерка радить створити віддалені вакансії.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Кривому Розі презентували першу мапу доступності міста
Під час карантину майже 5 тис мешканців Дніпропетровщини отримали соціальну послугу «догляд вдома»
На пляжі в Дніпрі встановили спеціальний спуск до води для людей з інвалідністю
Українські роботодавці готові інвестувати в обладнання робочих місць для інвалідів
Олена Зеленська взяла участь у презентації цифрового сервісу для нечуючих та слабочуючих людей