Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Дніпрі змінять правила створення е-петицій

У міськраді Дніпра з’явився новий проєкт рішення про зміни до правил створення електронних петицій, пише Информатор Деньги.

По-перше, планується, що електронні петиції тепер будуть розміщені не на сайті міськради в спеціальній вкладці, а на «Порталі Дія». Або розмістити петицію можна на інших сайтах, з якими у міськради укладено договір. Зараз для міських петицій використовують сайт e-dem, інформація з якого показується на сайті міськради. Але скоро припинять.

Ще в травні Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зазначив, що всі петиції до місцевих органів влади, які раніше розміщувалися на сайтах міськрад або облрад, тепер переїдуть в «Дію». Так зручніше зібрати петиції до всіх органів місцевої влади з усієї України в одному місці. Правда, поки що на цьому новому державному порталі лише 3 петиції з Луцька і Хмельницького.

Автором петиції виключно зможе виступити громадянин України із зареєстрованим місцем проживання в Дніпрі. Підписати петицію зможуть теж тільки зареєстровані в Дніпрі.

Голосувати за петицію в новій системі зможуть ті, хто пройшов реєстрацію на «Порталі Дія» через електронну ідентифікацію та аутентифікацію. Для цього знадобиться ключ-електронний підпис та інші інструменти, які дають можливість достовірно встановити особу людини.

Раніше петицію могла створити звичайна людина, просто зареєстрований на сайті з петиціями (не обов’язково з Дніпра). А тепер це зможе зробити виключно той, хто пройде ідентифікацію в «Дії». Тож іногородні громадяни, які переживають за Дніпро, не зможуть подати петицію, але цілком можуть взяти участь у залученні жителів до її підписання.

Якщо петиція не відповідає якимось критеріям за змістом, то вона і не буде опублікована. Ця норма збереглася.

Інформація про створення петиції публікується на сайті «Дія», а також надсилається автору на електронну пошту. Як і раніше, щоб петицію розглянули, під неї потрібно зібрати за 90 днів як мінімум 3000 підписів зареєстрованих у Дніпрі жителів міста. Якщо хтось спробує проголосувати двічі, то його обидва голоси не врахують.

Петицію, що набрала необхідну кількість голосів, у міськраді розгляне робоча група. За результатами її засідання готується протокол з пропозиціями і висновками, а також рекомендаціями до мера. Результати розгляду петиції будуть публікуватися не на сайті міськради у вкладці з петиціями, а на сайті «Дія» у віконці петиції, що набрала необхідні голоси. Також цю інформацію автору продублюють електронною поштою.

А ще тепер жителі, які підтримують петицію, можуть отримати QR-код з коротким посиланням на петицію. Так інформацію буде простіше поширювати серед цільової аудиторії. До кінця року очікується, що петиції з усіх населених пунктів України переїдуть на «Портал Дія».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Кам’янському затверджено порядок розгляду електронних петицій
Мешканці Дніпра можуть подавати електронні петиції через портал «Дія»
Перший етап електронної демократії в Україні: Мінцифра запускає петиції в Дії
Електронні петиції у Дніпрі: до чого призведе зміна правил
Які можливості громадської участі в місцевому самоврядуванні є у дніпрян?