Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Андрій Пінчук: лише 1 % дітей з інвалідністю Дніпропетровщини отримали кошти на реабілітацію

Чому держава виділяє кошти на реабілітацію лише 1 % дітей з інвалідністю? Як отримати допомогу та про роботу й можливості реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю «Іоаннів центр» в інтерв`ю Відкритому розповів директор центру Андрій Пінчук.

З 2019 року був запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що начебто дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг. Однак, яка ситуація насправді?

«У Міністерстві, на жаль, не обраховують кількість дітей з інвалідністю, яким потрібна реабілітація, по-друге, батькам не повідомляють про можливість отримати кошти від держави. Тому дуже малий відсоток взагалі пише заяви на отримання допомоги, хоча зазвичай це саме ті люди, які потребують фінансування. Це кричуща ситуація, яку треба виправляти. Щоб отримати курс реабілітації за Постановою №309, потрібно одному з батьків дитини чи її законному представнику подати заяву до Управління соціального захисту населення про направлення дитини на реабілітацію в центр у довільній формі разом з копіями документів. Детально процес подання розписаний на сайті «Іоаннів центр», — розповідає Андрій Пінчук.

У Дніпропетровській області на початок 2020 року налічується 2 728 дітей з інвалідністю, яким потрібна реабілітація. Обласний департамент написав листа до Міністерства соцполітики, що на нашу область потрібно виділити 53 млн, але на жаль, Міністерство цей лист не прийнялов до уваги.

Ще одна проблема: заяви за весь 2020 рік подали лише 463 людини на всю Дніпропетровську область, але, в результаті, отримали допомогу лише близько 300 дітей.

«Отже, єдиний спосіб збільшити фінансування на реабілітацію – подавати заяви до управління соцзахисту, щороку, обов’язково, як годинник, незалежно від того, що вам розповідають про фінансування. В управліннях соцзахисту мають приймати заяву на реабілітацію (та будь-яку іншу заяву) в будь-який час. Не слухайте відмовок: «зараз нема фінансування, приходьте через місяць». Відмова прийняти заяву – порушення Закону про звернення громадян», — наголошує Андрій Пінчук.

Також говорили про послуги, сучасне обладнання та успішні історії оздоровлення дітей Благодійної установи «Іоаннів центр».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Ставай Різдвяним ельфом: новорічна акція для дітей з інвалідністю у Дніпрі
На Дніпропетровщині батьки відстоюють право на реабілітацію дітей з інвалідністю
У Дніпрі діти з інвалідністю разом з батьками створили виставу