Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Правосуддя в цифрах: чи важко звернутися до суду?

Процесуальні кодекси встановлюють багато вимог до позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг, як технічного, так і змістовного характерів.

Якщо до цього додати ще необхідність дотримання правил підсудності, сплати судового збору при зверненні до суду, то для звичайної людини без юридичної освіти, звернення до суду є непростим.

І дані судової статистики це підтверджують.

У 2020 році суди відкрили провадження лише за 73% позовних заяв у господарських, 84% – адміністративних та 88% – цивільних справах.

Суди відмовили у відкритті провадження або повернули 13% апеляційних скарг у господарських, 34% – в адміністративних та 12% у цивільних справах.

Для касаційних скарг такий показник ще нижчий, зокрема, Верховний Суд відмовив у відкритті провадження або повернув 41% касаційних скарг у господарських, 65% – в адміністративних та 40% – в цивільних справах.

Тобто в осіб, які звертаються до суду, часто виникають проблеми з оформленням їхніх заяв відповідно до вимог законодавства, а чим вища інстанція – тим складніше добитися розгляду.

Джерело: ЦППР

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Суд виніс вирок лікарю з Павлограда за підробку COVID-сертифікатів
Гірники Криворізького залізорудного комбінату виграли апеляцію у справі з підприємством
Правосуддя в цифрах: як швидко суди розглядають справи?
Правосуддя в цифрах: скільки справ розглядає суддя за рік?
80% українців вважають, що більше шансів виграти у суді має той, у кого більше грошей чи влади