Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Кам’янському запроваджують пілотний проєкт «Бюджет участі. ДІТИ»

На останній сесії Кам’янська міська рада прийняла рішення про запровадження пілотного проєкту «Бюджет участі. ДІТИ» (шкільний громадський бюджет). Цей проєкт є інновацією, яка залучає дітей до використання інструментів громадської участі, дає можливість впливати на вирішення питань, які їх стосуються, а також виступає «тренажером» з написання проєктних пропозицій. При цьому дитина, навчаючись основам демократії, розуміє, що її думка врахована, а голос вплинув на розвиток шкільного середовища.

Наразі проєкт запроваджується у якості експериментального. У разі його успішності, у 2022 році інструмент буде поширений серед усіх шкіл Кам`янського.

Відмінністю «Бюджет участі. ДІТИ» від основного процесу бюджету участі є те, що учні знаходяться у центрі процесу: пишуть шкільні проєкти та голосують за них.

У кожній школі, яка бере участь у пілотному проєкті, проходить окремий конкурс, направлений виключно на її учнів. Голосування за шкільні проєкти відбувається на платформі https://school-budget.e-dem.ua/ .

Перемогу здобудуть ті, які отримають найбільшу учнівську підтримку. Адміністрація школи та батьки підтримуватимуть дітей, проте не втручатимуться у процес підготовки шкільних проєктів. Після конкурсу школа, яка виступає розпорядником коштів, отримує фінансування на реалізацію шкільних проєктів-переможців.

Попередньо з дітьми та вчителями проводитиметься навчання, під час якого у доступній формі буде викладено особливості написання шкільних проєктів та наведено приклади фактично реалізованих шкільних проєктів їх однолітків.

Участь у пілотному проєкті візьмуть 3 школи (по 1-й у кожному з районів міста).

Партнером Кам`янської міської ради під час впровадження «Бюджет участі. ДІТИ» виступає Рада Європи, інструментарій якої використовувався зокрема під час розробки Положення про пілотний проєкт. Така співпраця відбувається у межах проєкту «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень». Під час конкурсу буде використано платформу електронної демократії «Шкільний ГБ», яку у безкоштовне користування, у межах Меморандуму про співпрацю, надала міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа».

З Положенням про пілотний проєкт «Бюджет участі. ДІТИ» можливо ознайомитись тут.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Бюджет участі Дніпра: скоро відкриється голосування за проєкти
П’ять років «Бюджету участі» Дніпра: як змінився проєкт
Як підготувати проєкт для громадського бюджету – 5 порад
У Дніпрі відібрали для голосування першу частину проєктів Бюджету участі VI етапу
Бюджет участі: як вплинула пандемія COVID-19