Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Впровадження місцевої дорожньої карти реформ: досвід дніпровських активістів

Минулого тижня понад двадцяти представників регіональних коаліцій громадських організацій зібралися разом, щоби поділитися досвідом власних адвокаційних кампаній і знайти спільні для всіх регіонів проблеми та шляхи їх розв’язання. Також регіональні експерти презентували місцеві Дорожні карти реформ (ДКР) — плани дій громадськості щодо впровадження змін у своїх громадах.

ДКР: консенсус заради спільної мети

Україна значно змінилася після початку реформи децентралізації влади, яка зараз перебуває на завершальному етапі. Але ще необхідний час, щоб органи місцевого самоврядування розробили стратегічне бачення власного розвитку. Із цього почав виступ член Ради Коаліції РПР Ігор Бураковський.

Він назвав три головні спільні для місцевого та центрального рівнів проблеми:

  • публічні фінанси, які є основним інструментом економічної політики;
  • бізнес-клімат, адже малий і середній бізнес багато втратив через карантинні обмеження;
  • просування таких специфічних реформ, як зелена енергетика, ринок землі тощо.

Результатами спільної роботи регіональних коаліцій у межах проєкту Коаліції РПР стали ДКР за трьома напрямами: розвиток місцевої демократіїнавколишнє природне середовище та урбоекосистемапасажирські перевезення й міська транспортна інфраструктура.

Саме ці проблеми є найбільш актуальними для більшості регіонів України, впевнений Артем Ващиленко, голова наглядової ради Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу, голова Української Асоціації Центрів Підтримки Бізнесу.

«Ми домовилися працювати в спільних робочих групах, де кожна коаліція буде відповідальна за один із напрямів, у якому вона має найбільшу експертизу. Напрям нашої коаліції — місцева демократія», — пояснює Ващиленко.

Тут він назвав три ключові цілі: інституалізація дієвих механізмів взаємодії влади та громадськості, посилення громадянських компетенцій і впровадження е-інструментів демократії та врядування. Найбільше досягнень коаліції — за першою ціллю.

Адвокація  ДКР м. Дніпро: здобутки та подальші дії

Коаліція РПР — це платформа, яка об’єднала національні та регіональні організації, а також свого часу дала потужний поштовх до об’єднання громадськості на місцевому рівні. Такої думки був Дмитро Твердохліб, член Ради коаліції «Дніпровські реформи».

«Такі спілки, як Коаліція РПР, допомагають вивести місцеві громадські організації на національний рівень. Наприклад, саме завдяки об’єднанню зусиль на регіональному та національному рівнях вдалося добитися встановлення фільтрів на Дніпровській ТЕЦ. Думаю, що так само зможемо впровадити публічні консультації в Дніпрі», — висловив сподівання експерт.

За його словами, зараз місцева влада підмінює публічні консультації комунікацією з містянами в соціальних мережах.

Про те, які реформи впроваджують у мм. Рівне, Миколаїв, Суми, Херсон, Хмельницький та Кропивницький докладніше за посиланням.

Захід був організований Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ у рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: