Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Команда дніпровських студентів здійснила перший в Україні успішний запуск надлегкої ракети на 6 500 метрів

26 серпня на спеціалізованому полігоні у Павлограді пройшли льотні випробування ракет, розроблених і виготовлених студентською командою «Rocketry Agency», яка працює на базі Noosphere Engineering School. Вперше в Україні були проведені: успішний запуск надлегкої ракети на 6 500 м і спроба запуску суборбітальної ракети на висоту 40 000 м. 

Над виготовленням і запуском ракет працювала команда студентів, аспірантів і викладачів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, а також студентів коледжу ракетно-космічного машинобудування під контролем менторів з Noosphere Engineering School, університету та Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. А.М. Макарова. Технічний і технологічний супровід надали R&D «Flight Control» і ДП ВО «Південний машинобудівний завод» ім. А.М. Макарова.

Загалом, 26 серпня провели пуски трьох надлегких ракет:

дослідницька ракета «К80 Meteo 7000 mod 2» з висотою підйому до 7 км.

Робота над проєктом цієї надлегкої ракети ведеться з початку 2019 року. В листопаді 2019 року студентська команда «Rocketry Agency» Noosphere Engineering School провела частково успішні льотні випробування. У другій модифікації ракети студенти врахували недоліки, допрацювали вузли й агрегати і, після необхідної стендової обробки, підготували ракету до другого пуску.

26 серпня 2021 року друга модифікація «К80 Meteo» успішно стартувала, піднялася на висоту 6 500 метрів, повністю виконала закладену програму польоту й м’яко приземлилася на парашуті.

багаторазова ракета «К80 CanSat mod 2» з висотою підйому до 2 км.

Для цієї ракети це були вже треті льотні випробування. Пуск готували з метою підтвердити можливість використання 3D-друку для виготовлення основних конструктивних елементів. А також випробувати нову рецептуру твердого палива.

Незважаючи на успішні тести і результати наземного відпрацювання, ракета не змогла стартувати через руйнування двигуна. Команда «Rocketry Agency» наразі проводить аналіз помилок, аби продовжити роботу над своєю багаторазовою ракетою.

дослідницька суборбітальна ракета «К110 Meteo 40000 mod 1» з висотою підйому до 40 км.

Розробку надлегкого суборбітального комплексу з двоступеневою ракетою студенти на чолі з менторами ведуть з кінця 2019 року. За цей час «Rocketry Agency» провели масштабну проєктно-конструкторську роботу. Працюючи над цим проєктом, крім технічних задач, команда вперше зіткнулася з виконанням ряду законодавчих вимог: від отримання дозволів у державних органах до оформлення страхування.

Під час запуску зауважень не викликали всі етапи до моменту руйнування двигуна другого ступеню, яке відбулося на висоті понад 5 км і далі призвело до розпаду всієї ракети. Незважаючи на це, випробування виявилося вдалим, адже попередні етапи запуску пройшли у штатному режимі.

Освітньо-науковий проєкт «Студентська ракета» був заснований у 2018 році за сприяння інвестора й міжнародного підприємця у сфері космічних технологій, доктора економічних наук і громадського діяча Макса Полякова. Студентська ракета» реалізується за всебічної підтримки ГО “Noosphere” та її ініціативи — Noosphere Engineering School у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Завдяки випробуванням, проведеним 26 серпня, команда отримала необхідні дані й унікальний досвід, який буде використаний для створення нових, покращених зразків надлегких ракет.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: