Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Містобудівна рада Дніпра: де з’являться нові «Парус», «Пізанська» вежа та мікрорайон

Чергова містобудівна рада Дніпра була ознаменована розглядом низки сміливих проєктів, що викликали серйозні суперечки, повідомляє Информатор.Деньги.

Замість «Космосу» — новий «Парус»

Вже півстоліття на набережній міста височіє наш легендарний недобуд, готель «Парус», майбутнє якого як і раніше знаходиться в густому тумані. Його пропонували то добудувати, то знести по-тихому, то взагалі підірвати.

Схоже, набагато раніше, ніж вирішиться його доля, в Дніпрі побудують новий «Парус». Так умовно назвав своє 24-поверхове дітище архітектор Вадим Козлов, котрий представив Містобудівний розрахунок багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями комерційного призначення на пр. Гагаріна, 167 (замовник — ТОВ «Елдрін Компані»).

Дійсно, новий житловий комплекс на вітрило (і на той самий «Парус»!) візуально схожий. Особливість його в тому, що він займе не дуже велику ділянку в 0,47 га, де поки ще розміщується «Космос». Зараз це — будівельний супермаркет, а колись був улюблений багатьма городянами кінотеатр.

Втім, і замовники проєкту, і його автор впевнені, що в нашому місті віджило багато старого. І цей кінотеатр, і сусідні будинки-«хрущовки».

Цей район є найвищою точкою міста, — розповів Вадим Козлов. — І для нього напрошується така висотна архітектурна домінанта, яка може задати тон всій перспективній забудові району. За рахунок знесення «хрущовок» у сусідніх кварталах можна побудувати сучасне житло на 3 тисячі городян.

Внесок в цю цифру нового комплексу — 283 квартири на 668 мешканців. Причому більшість буде жити в комфортних 2-4-кімнатних квартирах. До послуг новоселів будуть 5-поверховий (!) паркінг на 307 машин, величезні дитячий (467 квадратних метра), спортивний, для дозвілля (по 133 кв м) та інші майданчики. Загалом, заселяють — і живи з повним рівнем комфорту. Були б гроші! ..

Членам містобудівної ради проєкт сподобався. Єдине, чого їм не вистачило для повного щастя — бачення автором перспектив розвитку району в цілому.

Проект підтримуємо, він задає правильний крок для змін в цьому районі! — ледь не одностайно говорили Ольга Подушкина, Юрій Базаренко, Сергій Філімонов та інші. — Але хотілося б побачити візуалізацію цих змін у комплексі з прилеглими кварталами.

Окрилений підтримкою, автор відправився продовжувати роботу з проєктом.

Над річкою піднесеться циліндрична вежа

Район початку Набережної Перемоги в останні роки стає місцем реалізації та проєктування для сміливих і цікавих ідей. Тут повним ходом будуються комплекси «Бартоломео Резорт Таун» і «Лайнер», у планах інвесторів втілення знакових проєктів комплексу будівель на півострові за Палацом дітей та юнацтва та пішохідного переходу з комплексом будівель від Пам’ятника Слави до Набережної.

Великий резонанс викликав і недавній масштабний проєкт комплексного розвитку даного району з будівництвом пішохідного мосту від Набережної Перемоги на Монастирський острів.

Всі ці об’єкти й проєкти врахували автори ще однієї цікавої ідеї Сергій Філімонов і Наталія Каширіна, що пропонують побудувати на Набережній Перемоги, 3р багатофункціональний комплекс комерційного призначення. Замовник містобудівного розрахунку цієї будівлі ТОВ «Реал Естейт».

Ділянка для будівництва об’єкта невелика — лише 0,23 гектара. На ньому пропонується побудувати офісний центр висотою до 80 метрів з паркінгом у стилобатній частини на 90 авто, а також кафе на 1 поверсі. Особливість 18-поверхової будівлі в тому, що воно нагадує знамениту Пізанську вежу, що з гумором відзначили і деякі члени містобудівної ради.

Вибір такої форми офісної будівлі автори пояснили особливістю розміщення об’єкта:

— Спочатку ми планували будівлю традиційної форми. Але вона проблемно реагувала на поворот магістралі і сусідні об’єкти. Коли надали будівлі циліндричну форму, вона «прийняла» сусідні будівлі, та й в цілому така форма здалася нам красивою.

Члени містобудівної ради підтримали авторів.

Автори примудрилися потрапити в складне в містобудівному сенсі місце, вважає Віктор Гарсіа Ортега. Але вони знайшли цікаве йточне положення для свого об’єкта. Циліндрична форма будівлі найбільш органічно й безпроблемно взаємодіє з контекстом навколишньої території.

Солідарні з ним були й інші члени містобудівної ради.

Чи приживеться на Ломовському житловий масив

Наймасштабний і викликавший найбільші суперечки проєкт представив архітектор Олексій Валентіра. За замовленням інвесторів, які не афішуються, він розробив Містобудівний розрахунок забудови території вулиць Замполіта Бєляєва та Широкої.

Ця глобальна робота охоплює майже 20 гектарів території околиці житлового масиву Ломовський, яка зараз зайнята приватним сектором, полями, відвалами ґрунту. Але особлива принадність ділянки — в багатих рекреаційних можливостях. Вона примикає до існуючої висотної забудови Ломовського, озера Московського та улюблених тутешніми жителями місць для відпочинку на природі.

На вільній від глобальної забудови ділянці, без суперечностей принципам Генплану, Валентіра пропонує побудувати новий мікрорайон з п’яти кварталів. Загальна площа майбутньої забудови — 265 тисяч квадратних метрів. Квартали планують забудувати житловими будинками висотою від 7 до 10 поверхів, на перших поверхах — розмістити торгові установи й корисну інфраструктуру. В цілому мікрорайон буде розрахований на 2600 квартир і майже 5 тисяч жителів. У рамках проєкту є школа й два дитсадки.

Інвестори обіцяють реалізувати проєкт за 5 років по року на кожен квартал.

Їхня особливість буде в практично повній відсутності в житловому секторі машин. Весь внутрішній простір мікрорайону буде віддано під пішохідні та велосипедні доріжки. А також широкий пішохідний променад, який стане смисловою віссю мікрорайону.

Променад шириною 32 метри здійснить зв’язок мікрорайону з озером, на березі якого буде широкий упорядкований пляж, розповів Олексій Валентіра. На променаді завжди кипітиме життя, він вийде на запланований нами пішохідний міст через озеро, який приведе жителів цього району на прекрасний зелений півострів з хвойними деревами. Існуючу вулицю Бєляєва плануємо розширити й вийти на зв’язок з вулицею Широкою. Всередині мікрорайону пропонуємо зробити зону без автомобілів, для пішоходів і з велодоріжкою.

Одна з головних проблем цього району Дніпра — високий рівень ґрунтових вод. Вони виключають ідею підземних паркінгів. Автор пропонує таке рішення» 2-поверхові паркінги на 1100 машин — розмістити на внутрішньодворовый території, їхны покрівлі зробити експлуатованими, а на них і розмістити дерева, кущі, газони й всі необхідні майданчики.

У цілому концепція нового мікрорайону була підтримана практично всіма членами містобудівної ради. А ось у деталях майже в кожного знайшлися свої побажання й зауваження.

Якщо цю концепцію перемістити в реальне середовище — виникнуть проблеми з її реалізацією, — вважає Віктор Гарсіа Ортега.

Напевно, ця ідея може мати розвиток, — говорить Ігор Соколов. — Але я вже бачу істотні проблеми в транспортних питаннях, які загрожують постійними пробками в цьому районі. Спантеличує і променад, який виникає з нізвідки і веде в нікуди. Ідея ж прибудованих до житлових будинків дитсадків — це взагалі утопія.

Робота дуже непроста, і в ній спочатку все здається дуже красивим, — зазначив Сергій Філімонов. — Але ця красива схематичність наштовхується на багато питань з життя. Проэкту потрібні об’єкти, здатні оживити структуру району — культурні, громадські, торгові центри, здатні стати точкою громадського тяжіння.

Андрій Шковира припустив, що можна інакше вирішити питання паркінгів:

При такій поверховості та класі житла можна дешевше й ефективніше вирішити проблему паркінгів, які в цьому проэкті зайняли всю дворову територію. А у дворах варто виконати якісне озеленення й створити комфортне середовище життя.

Підсумок довгим суперечкам підбив головний архітектор Дніпра Дмитро Волик. Він не приховував, що настільки смілива робота йому сподобалася. Але побажав автору врахувати всі зауваження й побажання членів містобудівної ради.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Містобудівна рада Дніпра: де побудують новий житловий масив, висотну вежу та ЖК
Новини містобудівної ради: де в центрі Дніпра побудують два великих ТРЦ з офісами й житлом
Містобудівна рада Дніпра: в центрі міста замість двох старих кварталів з’являться висотки й готелі
Градсовет Днепра: новая высотка на Набережной и небоскреб Левобережья
В Днепре разработали масштабный проект по расширению ж/м Игрень