Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У 16% перевірених декларацій чиновників виявленi серйозні порушення

За останні 4 роки Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення у 2499 деклараціях — це 96% від загальної кількості проведених повних перевірок. Суттєві порушення — незадекларовані кошти на суму від 237 тисяч — знаходять у 16% перевірок, повідомляє Опендатабот.

За словами НАЗК, не всі чиновники, в яких виявлено порушення в деклараціях, корупціонери: дехто робить випадкові та незначні помилки.

До серйозних порушень в агентстві відносять:

Решта порушень — це несвоєчасне подання декларації, неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані — зокрема, про відкриття рахунків в іноземній валюті у чиновника та членів його родини, неподання декларацій взагалі та несуттєві одруківки та похибки.

Цікаво, що з 2020 року НАЗК має право складати протоколи про адміністративні порушення, пов’язані з корупцією, лише стосовно топ-чиновників — осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (повний перелік цих посадовців визначено у ст. 50 Закону «Про запобігання корупції»). Стосовно всіх інших мають право складати протоколи тільки уповноважені особи Національної поліції.

У 2020 році агентство склало 128 протоколів за ч. 1 та ч 2. ст. 172-6 КУпАП на топ-держслужбовців.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: