Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Дніпрі вперше проходить Міжнародний фестиваль з плейсмейкінгу: що обговорюють

У Дніпрі вже другий тиждень триває Міжнародний фестиваль з плейсмейкінгу, який проходить тут вперше. Під час дискусій, воркшопів та кіносеансів лектори і лекторки розповідають про сталий розвиток міст в українському контексті, повідомляє Суспільне.

Кураторка фестивалю Анастасія Кондратьєва пояснює, що означає “плейсмейкінг”.

Плейсмейкінг — це англійське слово, яке означає “плейс”, “місце” та мейк, “робити”. Цього тижня вирішили поговорити про інклюзію, і власне під призмою гендеру. Будемо говорити про гендерність та урбанізм, і взагалі про міські практики. Як саме жіночі міські практики можуть бути пов’язані з розвитком міст і з плейсмейкінгом”, — розповіла Анастасія Кондратьєва.

Дискусія дістала назву “Сад у великому місті”. Під час неї обговорювали роль жінок у покращенні міста та зв’язок між фемінізмом і екологією. Дослідниця Юлія Попова наводить приклад такого зв’язку.

Тема, яка цікавить мене останнім часом — це те, як жінки похилого віку піклуються про подвір’я і розвивають свої садочки. Це така практика, яка існує в усій Україні, вона абсолютно невидима. Досить часто до цих жінок ставляться зневажливо, бо не помічають їхню роботу. Коли ми говоримо про такий модний концепт як плейсмейкінг, ми думаємо про якихось хіпстерів, які роблять щось з дерева і так далі. Але це ось плейсмейкінг, який існує у нашій країні, скільки я її пам’ятаю”, — говорить директорка освітньої платформи Юлія Попова.

На думку дослідниці, місто має бути зручним для всіх. Однак, за словами Юлії Попової, наразі в Україні ситуація зовсім інша.

Можна навести приклад молодих батьків. Зазвичай, це мами з візочками. Їм важко пройти через запарковані машини, через стан пішохідних зон, який не дозволяє вільно пересуватися. Тобто у нас дуже багато проблем з інклюзивністю”, — зазначає Попова.

Координаторка фонду імені Гайнріха Бьолля Софія Олійник вважає: такі дослідження мають практичний сенс.

Коли ми говоримо про базову демократію, це перш за все про те, чи я, мої сусідки та родички, колеги, маємо доступ до ухвалення рішень? Наскільки я можу впливати на місто, в кому живу? Чи влада міста, чи громадськість та спільнота дослухаються до того, на цьому місці має бути сквер чи парковка для машин?” — говорить Софія Олійник.

На думку координаторки фонду, сенс плейсмейкінгу полягає в тому, що всі, хто живе у місті, мають можливість його розбудовувати.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі відбудеться «тест-драйв» технічних професій для дівчат
Відсутність допомоги та реабілітації: з якими проблемами стикаються жінки-ветеранки Дніпропетровщини
У Вищій раді правосуддя проаналізували гендерний склад співробітників
Учнівству та вчителькам Дніпропетровщини розповіли про успішні кампанії та безпеку в соцмережах
Задля рівності. В школах Дніпропетровщини проведуть аудит простору