Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Як дніпровським ОСББ зменшити енерговитрати?

Чи може кожен наступний опалювальний сезон коштувати дешевше, ніж попередній? Як підвищити ринкову вартість житла з мінімальними власними витратами? З чого варто починати модернізацію будинку? Усі ці питання турбують мешканців більшості багатоповерхівок, які мають фізичний знос і потребують ремонту.

Постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності YASNO підтримує прагнення ОСББ і ЖБК зменшувати витрати на комунальні послуги, тож консультує з питань енергоефективності, проводить енергоаудит будинків та презентує успішні кейси впровадження енергоефективних заходів об’єднаннями мешканців Дніпра.

П’ять років тому мешканці дев’ятиповерхівки на житловому масиві Сокіл відмовились від послуг ЖЕК та утворили ОСББ «Сокіл 9». І вже в перші місяці відчули переваги спільного управління.

«Ми брали участь у міській програмі співфінансування ОСББ. У такий спосіб вдалося замінити каналізацію в підвалі. Зі своїх коштів сплатили тільки 13% вартості робіт. За допомогою обласної програми зробили герметизацію міжпанельних швів. За власний рахунок замінили лампи розжарювання на LED-лампи, встановили датчик світла в під’їзді – воно автоматично вмикається ввечері та вимикається вранці. Також оновили вікна, двері вхідної групи, піддашки на під’їздах, привели до ладу електрику. Ми тільки починаємо наш шлях до енергоефективності», — розповідає голова ОСББ Сергій Кочет.

У планах на майбутнє – зробити будинок «розумним», щоб більшість комунальних питань можна було вирішувати за допомогою смартфону.

«Важливо, аби жителі відчули зміни не тільки в платіжках, а й у власному комфорті. У будинку має бути безпечно. В нас вже є дві камери спостереження на вулиці, плануємо встановити ще більше. Також хочемо, аби були датчики та електронні крани, що контролюють ситуацію у будинку. Так, якщо стається прорив труби у підвалі, не потрібно стрімголов шукати сантехніка та власноруч перекривати воду. Достатньо лише взяти телефон, на який приходить сповіщення про проблему, натиснути кілька кнопок на сматфоні й все – воду перекрито», — додає Сергій.

Енергопостачальник YASNO нагадує, щоб впровадити енергоощадні заходи за рахунок державного або місцевого бюджетів, спочатку необхідно провести енергоаудит багатоповерхівки та отримати сертифікат енергоефективності.

У сертифікаті вказується клас енергоефективності будинку за шкалою від найбільш високої оцінки A до найменшої G, описуються причини втрат енергії, а також рекомендовані заходи для підвищення енергоефективності. А у звіті про енергоаудит міститься детальний план комплексних енергоефективних заходів із зазначенням їхньої вартості та термінів окупності.

«ОСББ і ЖБК Дніпропетровщини можуть звернутись до постачальника YASNO за консультаціями щодо ощадливого споживання енергоресурсів, замовити енергоаудит, обрати енергоефективні набори зі знижкою та кліматичну техніку, завітавши до енергоофісів або зателефонувавши до контакт-центру за номерами: (056/067/050) 770-11-55», – розповів директор YASNO в Дніпропетровській області Юрій Федько.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: