Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Як виглядатиме відреставрований фасад Будинку Губернатора в Дніпрі

У Дніпрі планується здійснити реставрацію фасаду Будинку Губернатора. Наразі завершено розробку її проєкту. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив архітектор Мелор Назаров.

Будівля має статус пам’ятки архітектури національного значення і розташована в самому серці міста, на центральному проспекті, належить міській раді й перебуває на балансі комунального підприємства «Музей історії Дніпра«.

За словами Мелора Назарова, проєкт виявився непростим і цікавим, попри, здавалося б, високий ступінь збереження декору.

Будівлю виконано в стилі псевдоготики красивому, але досить рідкісному стилі в наших краях: кілевидні та ланцетоподібні вікна, так характерні для готики, й готичні напівколони, задають тон будівлі легкій і стрункій. Саму будівлю побудували в 1850 році, в тодішньому Катеринославі, і за 171 рік свого існування вона зазнала змін: реконструювалася, руйнувалася під час війни, добудовувалася, ремонтувалася.

«У ході розробки проєкту ми вивчали архівні фото, проводили натурні дослідження. Відбирали зразки фарби й штукатурки, які в київській лабораторії під мікроскопом вивчали фахівці, щоб визначити колір і склад першого фарбування будівлі. Розчищали фрагменти карнизних і віконних профілів, щоб визначити їхній первісний вигляд і геометрію. Пошук по архівах і приватних колекціях допоміг знайти первинний вигляд вітражів другого поверху, які були демонтовані в 80х роках«, — зазначає архітектор.

У підсумку в проєкті відтворюється первісний вигляд вітража «Роза« у вікнах 2го поверху, профілі карнизів і декор, відновлюються втрачені фрагменти декору, фарбується будівля в кольори першого фарбування (максимально близько), монтується архітектурне підсвічування будівлі.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: