Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Бюджетний комітет погодив кошти на підготовку до перепису-2023. Яка сума і на що вона піде

У 2023 році відбудеться перепис населення України. Бюджетний комітет Верховної ради погодив виділення 82,5 мільйони гривень на підготовку до нього, зокрема створення електронної складової.

Про це повідомив депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram. Згодом цю інформацію підтвердили в пресслужбі Бюджетного комітету, повідомляє Суспільне.

«Бюджетний комітет Верховної ради щойно погодив виділення 82 474,9 мільйони гривень на підготовку до перепису населення України у 2023-му році«, — написав Гончаренко.

На що підуть гроші та яка процедура

У Бюджетному комітеті заявили, що через те, що перепис було перенесено на 2023 рік, виникла певна економія коштів — 82,5 мільйони гривень.

«Тобто ці гроші не можуть бути використані цього року, бо зсунули строки проведення перепису. Водночас існує потреба в належній підготовці до перепису населення у 2023 році«, — розповіли у пресслужбі.

Так, ідеться про електронну складову, квартальні списки та електронні ресурси, які мають забезпечити проведення перепису. Також передбачається створення бази переписувачів. Згідно з процедурою перепису, планується раунд обходу по квартирах та інтернет-раунд, під час якого буде можливою авторизація й через мобільні телефони.

Крім того, у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою, внаслідок якого змінилися й адміністративно-територіальні одиниці, планується й додаткова електронно-підготовча робота до перепису.

«Тому гроші, які не будуть використані в поточному році — 82,5 мільйони, розпорядженням Кабінету міністрів №884-р від 4 серпня 2021 року планується спрямувати на створення електронної складової для українського перепису. І це розпорядження уряду комітет погодив 8 вересня«, — додали у пресслужбі.

У грудні уряд призначив проведення традиційного Всеукраїнського перепису населення на 2023 рік. Водночас всеукраїнський перепис населення на основі використання даних національних реєстрів може відбутися у 2030 році.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Мінцифра розробляє проєкт перепису населення із залученням найкращих світових рішень