Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика


Конкурентоспроможність міст: яке місце посів Нікополь

Нікополь посів 12ту сходинку з результатом ІКМ 2021 58,01 бала. Таким чином Нікополь належить до групи міст з середнім ІКМ.

Про це свідчать результати дослідження “Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2021”, яке провела Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ) спільно з компанією Інфо Сапієнс, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Нікополь став лідером Дніпропетровської області. Зокрема Павлоград знаходиться лише на 26ій сходинці, а Кривий Ріг на 33ій (в обох міст середнє значення ІКМ). Окрім цього, ще 2 представники регіону мають низький ІКМ: Дніпро (38ме місце) та Кам’янське (43те).

Головні результати Нікополя коротко

Нікополь продемонстрував високий результат (7 та більше балів) в рамках 4 компонентів: «Прозорість та відкритість даних» (3тє місце), «Вартість дотримання законодавства» (3тє), «Неформальні платежі та корупція» (6те) та «Безпека ведення бізнесу» (3тє).

У Нікополі підприємці потребували найбільше часу для запуску бізнесу (від дати подання документів до першої операції з продажу товарів / послуг) у 20192020 роках 75,9 дня. Це більш як в 2 рази більше ніж середній показник для всіх опитаних (30,6 дня).

У Нікополі найвища частка респондентів, які оцінили доступ до інформації щодо місцевого бюджету на «добре» та «відмінно» 29,2% (такий же результат в Бахмута).

Нікополь одне з трьох міст, де серед респондентів відсутні повідомлення про рейдерські захоплення у 2019 2020 роках.

У Нікополі підприємці витрачають в середньому 2,8 дня на дотримання місцевих регулювань (вимог архітектурнобудівельного контролю, благоустрою, оренди комунального майна тощо). Це майже в 2 рази менше ніж середній показник для всіх міст 5,7 дня. Окрім цього, це один з найнижчих показників серед досліджених міст.

У Нікополі майже не буває перевірок інспекторів міської влади на суб’єктах господарювання. Показник становить в середньому 0,3 разу на рік, тоді як в середньому по країні він лише 0,7 разу.

У Нікополі одна з найнижчих часток підприємців, котрі вважають, що місцеві податки та збори є перешкодою для розвитку їх ньогобізнесу 16,8% (показник для всієї вибірки 22,9%).

У Нікополі лише 5,1% опитаних повідомили про «неофіційні платежі» при спілкуванні з представниками міської влади з будьяких питань впродовж 2019 2020 років, що є одним з найнижчих показників серед усіх міст (показник для всіх опитаних 9,6%).

В Нікополі лише 4,2% опитаних вважають, що мають «дуже значні» та «значні» можливості брати участь в розробці місцевих стратегічних документів (стратегій, програм, планів тощо). Це найнижчий показник серед досліджених міст (13,1% середній показник для всіх міст).

У Нікополі одна з найнижчих часток підприємців, котрі позитивно (на «відмінно» та «добре») оцінюють якість місцевої робочої сили лише 4,7% опитаних. Це більше як в 2 рази менше від показника для всіх опитаних в цілому 11,0%.

Проблема браку робочої сили найбільшу відчутною є у Нікополі. Про неї вказали 78,9% опитаних.

У Нікополі про запровадження інновацій (нових технологій, рішень або продуктів тощо) у 2019 2020 роках повідомили лише 31,8% опитаних (середній показник для міст 43,2%).

В Нікополі одна з найвищих часток респондентів, котрі повідомили, що їхні потреби в трансфері технологій «повністю задовольняються» або «у значній мірі задовольняються» (серед тих, які мають потребу) 29,7%.

Перешкоди для ведення бізнесу в Нікополі

Низький купівельний попит очолив рейтинг перешкод для ведення бізнесу у Нікополі. Про цю проблему повідомили більше половини (55%) місцевих підприємців та керівників фірм. Це більше, ніж загалом у всіх 45 містах (33%). У загальнонаціональному рейтингу ця проблема знаходиться на другому місці.

Епідемія коронавірусу та карантин, які знаходяться на першому місці серед перешкод у країні в цілому, у Нікополі зайняли друге місце цього рейтингу. Однак частка опитаних, які назвали епідемію та карантин перешкодами, практично така ж у Нікополі (41%), як і в країні загалом (43%).

17% керівників бізнесу у Нікополі повідомили, що їм перешкоджає складне підключення до систем електро, водо та газопостачання і водовідведення. Ця проблема зайняла п’яте місце у рейтингу перешкод для бізнесу Нікополя. Це більша частка, ніж в середньому в Україні, де про складне підключення до інфраструктури міста говорять 7% опитаних і ця проблема знаходиться на одинадцятому місці у рейтингу перешкод.

Експертні рекомендації

Результати ІКМ 2021 дозволили виділити слабкі компоненти та виміри, з врахуванням яких запропоновано основні рекомендації для міста. Окрім цього, представникам місцевої влади необхідно звернути увагу на загальні рекомендації для всіх досліджених міст, а також рекомендації «найкращих практик» (підготовлених в рамках ІКМ 2019/2020).

Компонент 2. Доступ до публічного майна

  • Інформація про комунальне майно та аукціони на оренду має бути легко доступною сайті міської ради і на спеціалізованих міських порталах.
  • Необхідно поширювати серед бізнесу інформацію про відкриті дані міста та можливості їхнього використання.
  • Необхідно залучати бізнес до консультацій щодо розвитку платформ для ефективного поширення відкритих даних.

Компонент 8. Лідерство міської влади

  • Необхідно забезпечити постійну комунікацію та діалог між бізнесом та органами місцевого самоврядування, як через традиційні консультативнодорадчі органи, так і менш формальні платформи (візити на підприємства, «кава з мером» тощо) співпраці.
  • Необхідно активно залучати бізнес до розробки місцевих стратегій, консультацій щодо регуляторних актів та інших рішень і документів, які стосуються розвитку підприємництва.

Компонент 9. Ресурси для розвитку

  • Необхідно використовувати найкращі практики досліджених в ІКМ міст, для організації роботи інфраструктури підтримки підприємництва.
  • Необхідно поширювати серед місцевого бізнесу інформацію про найкращі практики ділових об’єднань України.

Компонент 10. Підтримка інновацій

  • Необхідно проводити виставки, форуми, конкурси стартапів та інші заходи, які сприяють об’єднанню наукового та бізнес середовища.
  • Необхідно допомагати бізнесу в формуванні кластерів серед представників місцевих галузей.

Характеристика вибірки ІКМ 2021 в Нікополі

В опитуванні в Нікополі взяли участь 100 суб’єктів підприємницької діяльності. Це 34 (34,0%) підприємствюридичних осіб та 66 (66,0%) ФОП. При аналізі відповідей масив було зважено за критерієм типу суб’єкта підприємницької діяльності респондентів для того, щоб він відповідав параметрам цільової вибірки, а саме 24,0% ФОП та 76,0% юридичних осіб.

Повний звіт ІКМ 2021 та рейтинг усіх міст можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Індекс конкурентоспроможності міст 2021: результат Дніпра

Індекс конкурентоспроможності міст 2021: результат Кам’янського

Чи спрятливий бізнес-клімат у Кривому Розі: результати ІКМ-2021

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Індекс конкурентоспроможності міст 2021: результат Кам’янського
Індекс конкурентоспроможності міст 2021: результат Дніпра