Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Містобудівна рада Дніпра: в центрі міста замість двох старих кварталів з’являться висотки й готелі

Представлені на останній архітектурномістобудівній раді ГоловАПУ Дніпра проєкти передбачають повне перетворення двох кварталів в історичній частині Дніпра, пише видання Деньги.Информатор.

На місці древньої Половиці

Архітектор Юрій Єрошек виніс на містобудівну раду черговий Детальний план території (ДПТ) кварталу, обмеженого Успенської площею, Крутогірним спуском і вулицями Ламаною та Нірінберга. Автор зазначив, що серед усіх раніше розроблених ДПТ Дніпра, цей самий компактний за площей, лише в 1,78 гектара. До того ж частина кварталу вже давно перетворена комплексом «Созидателя», який займає всю частину кварталу, яка виходить на вул. Нірінберга.

Близько 20 років тому досвідчений архітектор В’ячеслав Товстик вже розробляв концепцію цього кварталу на місці колишнього стародавнього поселення запорізького козацтва Половиця. В рамках цієї концепції були й дві вежі «Созидателя», і третя вежа, і висотний об’єкт у центрі кварталу. Як зазначив головний архітектор Дніпра Дмитро Волик, нова робота її органічно й продовжує.

До розробки нового Детального плану (як це часто й відбувається в реальності) підштовхнула активність інвесторів, які раніше вже заявляли про свої плани. І тепер мають намір приступити до їхньої реалізації.

Зокрема, в лютому 2018 року на засіданні містобудівної ради розглядався проєкт комплексу в районі перехрестя вулиці Ламаної і Крутогірного спуску з висотної 43метровою вежеюготелем. Також на засіданні містобудівної ради розглядали й проєкт висотної 20поверхової вежі в центрі цього кварталу. Детальний план розробили з урахуванням цих об’єктів.

Квартал підлягає реконструкції в повному обсязі. На Успенську площу квартал виходить пересічною історичною забудовою, яку може замінити комплекс 4-5поверхових житлових будинків, розповів Юрій Єрошек про перспективи перетворення цього кварталу. Домінуючий об’єкт, 20поверхову будівлю висотою 80 метрів, може бути розміщений в глибині кварталу. А в районі перехрестя вулиці Ламаної і Крутогірного спуску може бути реалізований проєкт висотного готелю з офісами та вбудованою спортшколою.

ДПТ передбачає, що в цьому кварталі багатоквартирна забудова займе територію в 1,34 гектара, а громадська 0,43. Житла після реалізації проєктів у кварталі в цілому буде 27 тисяч квадратних метрів, офісів 8,7 тисячі, торгових площ — 4600.

Населення збільшиться в межах нормативів з 326 до 612 осіб. А ось насиченість кварталу паркомісцями зросте в шість разів з 71 до 421 місця.

Іван Ревський, який вивчив історичну складову кварталу, прийшов до наступних висновків:

Висотні обмеження по будівництву є тільки в частині кварталу, що прилягає до Успенської площі, 12 метрів. Тут інвестори планують зберегти фасади трьох історичних будівель. Далі обмеження відсутні, оскільки історичне середовище втрачено.

Загалом висотному будівництву в старому кварталі дали «зелене світло». І все йшло до швидкого й благополучного затвердження проєкту, але слово взяв досвідчений архітектор Віктор Гарсіа Ортега:

Цьому проєкту виразно не вистачає візуалізації об’єктів, які планують побудувати в кварталі, зазначиввін. Не зрозуміло, що та як може статися в історичному центрі міста. Тут повинна бути картинка, від якої перехоплює подих. Але її немає

Його підтримала низка архітекторів, які теж бажали побачити, що збираються будувати в цьому кварталі.

Усім зрозуміло, що ДПТ розробляється за ініціативою інвесторів, визнав очевидне Михайло Аліпов. Питання в тому, чи можна просити цих людей обов’язково доповнювати Детальний план «картинками» їхніх майбутніх об’єктів?

Частина членів містобудівної ради встала на захист Єрошека.

Детальний план території не зобов’язаний показувати «картинки», він визначає межі та параметри майбутньої забудови, резонно зазначив Ігор Соколов. Ми наочно це побачили.

Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик нагадав, що проєкти передбачених об’єктів у цьому кварталі з «картинками» на містобудівній раді розглядалися раніше. Але жвава суперечка з цього питання тривала ще довгий час.

У підсумку Юрій Єрошек взяв на себе зобов’язання всі наступні ДПТ обов’язково супроводжувати візуалізацією об’єктів. А нинішній Детальний план поставили на голосування, де практично всі члени містобудівної ради рекомендували проєкт затвердити.

Нові перспективи старого кварталу

У найближчому майбутньому може повністю змінитися ще один квартал по вулиці Святослава Хороброго (колишня Чкалова) в проміжку між вулицями Воскресенської та Короленка.

Архітектор Вадим Козлов представив роботу ПП «Студія Архітектурного дизайну» Містобудівний розрахунок будівництва апартаментів із приміщеннями загального призначення по вул. С. Хороброго, 32 і облаштуванням благоустрою по вул. С. Хороброго, 36. Замовниками проєкту виступили ТОВ «Об’єднання Форвард» і ТОВ «Шарк 1», які й володіють згаданими ділянками. На них зараз розміщені автосалон і стара будівля, яка підлягає знесенню.

У даному історичному ареалі передбачені висотні обмеження в 20 метрів, яких ми дотримуємося, — розповів Вадим Козлов. — У інвесторів є два майданчики загальною площею 0,13 гектара, які в рамках проєкту планують об’єднати. Також ведуться переговори щодо викупу ділянок у глибині кварталу. На ділянці Святослава Хороброго, 32 буде 6-поверховий готель-апартаменти, на першому поверсі якого передбачається кафе та адміністративні приміщення для управління готелем. На 2-6-му поверхах планується 70 житлових номерів: 65 однокімнатних «студіо» та 5 двокімнатних. У будівлі буде підземний паркінг. Другий майданчик під №36 планується під озеленення, благоустрій та паркінг.

Загалом у рамках проєкту планується 22 місця для стоянки автомобілів. Загальна площа будівлі складе 3764 квадратних метра, з яких 1972 — житлових. Площа озеленення 507 квадратних метрів.

Крім власного об’єкта, Вадим Козлов розробив і представив також концепцію розвитку всього цього кварталу із затишними внутрішніми двориками та перспективною забудовою по вул. Святослава Хороброго в ті ж 6 поверхів.

Зауважень проєкт не викликав, автору побажали успіхів у подальшій роботі над ним.

Крім цього, на засіданні містобудівної ради розглянули питання інклюзивності, про які докладно розповіла членкиня Громадської ради Дніпра Ольга Волкова.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Містобудівна рада Дніпра: де побудують новий житловий масив, висотну вежу та ЖК
Новини містобудівної ради: де в центрі Дніпра побудують два великих ТРЦ з офісами й житлом
Містобудівна рада Дніпра: де з’являться нові «Парус», «Пізанська» вежа та мікрорайон
Градсовет Днепра: новая высотка на Набережной и небоскреб Левобережья
В Днепре разработали масштабный проект по расширению ж/м Игрень