Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


П’ять років «Бюджету участі» Дніпра: як змінився проєкт

У Дніпрі дедалі більше людей можуть втілювати власні проєкти чи ініціативи у різних сферах. За п’ять років існування проєкту «Бюджет участі» містяни подали понад 2 тис. ідей, 487 проєктів стали переможцями.

Про це під час пресконференції 21 вересня повідомила директорка департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Юлія Павлюк.

«Бюджет участі» – це механізм прямої демократії: містяни можуть самостійно пропонувати міській владі, на що розподіляти частину кошторису міста. Цей проєкт має велику довіру громадян, адже усі процеси відбуваються прозоро, онлайн», – зазначила Юлія Павлюк.

На початку «Бюджет участі» мав фінансування у 10 млн грн. Нині це вже 48 млн грн на рік. Загалом за 5 років було реалізовано проєктів на 198 млн грн.

«Ми постійно удосконалюємо положення про «Бюджет участі». Обговорюємо зміни разом із авторами, спільно формуємо нове положення й подаємо його на розгляд депутатів міськради. Наприклад, раніше було лише 2 категорії проєктів: великі та малі. Аби конкуренція між ініціативами дніпрян була максимально справедливою, нині існує вже п’ять категорій: муніципальні, освітні, гуманітарні, медико-соціальні, молодіжно-інформаційні», – додала Юлія Павлюк.

Крім того, зазначила чиновниця, на прохання дніпрян за п’ять років були змінені бюджетні ліміти на ініціативи: «На початку містяни могли подавати малі проєкти до 200 тис. грн, і від 200 тис. грн до 1 млн грн – великі. На сьогодні малі проєкти мешканці можуть подавати до 500 тис. грн, а великі – до 1,5 млн грн».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Проєкт Карітасу переміг у Бюджеті участі в Дніпрі
«Бюджет участі. Місто»: коли кам’янчани зможуть подати проєкти для участі в конкурсі 2022 року
У Дніпрі оголосили переможців «Бюджету участі 2021-2022»
Як завдяки програмі «Бюджет участі» змінився 12 квартал
Як реалізують проєкти Бюджету участі 2021 року у Дніпрі