Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Разом до якісних послуг: розпочався навчальний цикл щодо організації соціальних послуг у територіальних громадах

23 вересня на базі Запорізького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» відбувся онлайн-семінар «Визначення потреб громади у соціальних послугах: основні засади та інструменти для громад з областей Південного Хабу».

Громади отримали повноваження у сфері надання соціальних послуг. Це важливий і дуже відповідальний крок. Адже від рішень, які органи місцевого самоврядування приймуть в соціальній сфері, залежать долі та життя людей, в тому числі й тих, хто належить до вразливих категорій. Саме тому, наша Програма запроваджує навчальний цикл про соціальні послуги в громаді, щоб допомогти громадам у розвитку сфери соціальних послуг. І сьогодні говоримо про основні поняття, законодавче підґрунтя та інструментарій процесу визначення потреб громади у соціальних послугах, — розповіла керівниця регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Запорізькій області Тетяна Бордюг.

У семінарі взяли участь понад 80 учасників — керівники та фахівці структурних підрозділів з питань соціального захисту громад Запорізької, Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей.

Плануючи наші освітні заходи, ми намагаємося максимально відповідати запитам громад. Сьогодні розпочинаємо Комплексну базову програму з соціальних послуг та соціального захисту зі складної та важливої теми — визначення потреб громади у соціальних послугах. Адже це є база для того, щоб в подальшому жителі громади отримували соціальні послуги належного рівня, — розповіла радниця з питань соціальних послуг Програми «U-LEAD з Європою» Вікторія Ризун.

Тренінг проводили експерти та тренери МБО «Партнерство «Кожній дитині» — Ольга Павлик та Дмитро Дерев’янка.

За словами тренерів, озвучена Комплексна базова програма з соціальних послуг та соціального захисту складатиметься з п’яти тем: визначення потреб громади, організація надання соціального захисту населення, захист дитини, прийняття рішень в процесі надання соцпослуг та ведення випадку та оцінка потреб.

Кожен семінар буде підсилюватися практикумом і в результаті учасники підвищать свій рівень професійної компетенції і зможуть більш ефективно працювати в напрямку забезпечення соціального благополуччя населення у громаді, — зазначила Ольга Павлик.

Тренери пояснили учасникам зміст понять “соціальний захист”, “соціальна робота”, “соціальні послуги”, “потреби громади”, “визначення потреб громади у соціальних послугах”. Також фахівцям громад нагадали перелік базових соціальних послуг, презентували «сімейну структуру громади» та схему надання соціальних послуг.

Під час розгляду питання щодо визначення потреб у послугах окреслили роль структурних підрозділів з питань соціального захисту та інших суб’єктів соціальної роботи в цьому процесі, а також ознайомили учасників з алгоритмом дій для визначення потреб. Як зазначили тренери, порядок визначення потреб у соціальних послугах може бути як короткостроковим, так і середньостроковим.

Учасників також ознайомили з інструментами збору правдивих та об’єктивних даних і якісних методів дослідження, йшлося про:

— соціальний паспорт;

— соціальна картка громади або картування послуг;

— дерево проблем;

— SWOT-аналіз;

— індивідуальне інтерв’ю та фокус-групи;

— технології відкритого простору та світове кафе;

— громадські обговорення.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У громаді Дніпропетровської області стартує унікальна програма розвитку підприємництва
21 староста з громад Дніпропетровщини беруть участь у навчанні від U-LEAD
У Солонянській громаді збирають проєктні ідеї до Стратегії розвитку
Дніпропетровська область: Перещепинська громада працює над стратегією розвитку
У двох громадах Дніпропетровщини працюватимуть над вдосконаленням системи громадського здоров’я