Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


У Дніпрі бездомних людей повертають у соціум: стимулюють заробляти й розпоряджатися грошима

Дніпро в реформуванні соціальної сфери сьогодні попереду багатьох територіальних громад. Міністерство соціальної політики визнає її організацію кращою в країні по всім напрямам. Один з них – турбота про бездомних. Для людей, які опинилися на вулиці, це час для адаптації в соціумі, поновлення розірваних соціальних зв’язків.

З минулого року притулок для бездомних у Дніпрі переїхав з тісного й малопристосованого приміщення в окремий будинок на околиці міста загальною площею понад 500 м кв. Тепер тут може розміститися одночасно 60 осіб – втричі більше, ніж у колишньому приміщенні. Замість одного спільного санвузла з душовою кабіною тепер — сім роздільних душових і стільки ж убиралень. Є ізолятор, медичний кабінет, кухня, де увечері роздають гарячі страви, банк уживаного одягу, пральна машина, чого раніше не було.

«Місця перебування безхатьків нам підказують громадські активісти та благодійники, з якими ми тісно співпрацюємо, – розповідає директор відділення міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. – За вказаними адресами раз на тиждень, по середах, а не раз на місяць, як було раніше, виїжджає патруль у складі соцпрацівника, фельдшера та дільничного інспектора. Вони проводять бесіди з безпритульними, збирають дані про них, пропонують пережити кризу в нашому відділенні. Якщо людина погоджується з цими умовами, привозимо її сюди, а ні – даємо пам’ятку, де нас можна знайти. Взимку у нас всі місця зайняті. А на вулицях тепер практично немає безпритульних».

Працівники закладу допомагають безпритульним у відновленні документів та отриманні реєстрації місця проживання за юридичною адресою закладу. А також займаються пошуком родичів, працевлаштуванням через центри зайнятості. Вчать навіть розпоряджатися грошима й робити покупки в магазині. Когось влаштовують у гуртожитки, когось – до інтернатних установ системи соціального захисту населення. У центрі можна залишатися до півроку.

У міському центрі соціальної допомоги, до складу якого входить притулок, є також відділення соціально-трудової реабілітації для людей з інвалідністю, де їх навчають шити. Учні відділення за власної ініціативи шиють для мешканців притулку флісові шапки, чоловічу нижню білизну, хустинки, багаторазові маски для обличчя. У майбутньому в притулку з’являться теплиця, спортзал, бібліотека.

«Реінтеграція безхатьків – один із пріоритетних напрямів роботи Міністерства соціальної політики України. Найефективнішим є створення центрів комплексного обслуговування, структурні підрозділи яких надають різноманітні послуги бездомним: центри обліку та центри реінтеграції, будинки нічного перебування, соціальні готелі. Наразі в Україні діє 101 заклад для бездомних. За минулий рік понад 27 тисяч безхатьків знайшли у них ту чи іншу підтримку. Досвід територіальної громади Дніпра показує, що успіх там, де місцева влада підключає до вирішення проблеми організації громадянського суспільства», – зазначає генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: