Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Дніпрі до Дня міста відкрили дев’яту мініскульптуру проєкту «Відчуй Дніпро»

11 вересня у Дніпрі відкрили дев’яту мініскульптуру проєкту «Відчуй Дніпро» – «Катеринославська цегла». Її розмістили біля історичної будівлі Кафмана на вул. Троїцькій, 3-Б. Скульптор «Катеринославської цегли» – В’ячеслав Ємельяненко. Допомагав її створювати мешканець Дніпра, краєзнавець, історик та фотограф Павло Маменко. Він зібрав понад тисячу старовинних цеглин, в яких відображена вся історія розвитку нашого міста та Катеринославської губернії.

«Катеринославська цегла має більш ніж 230-річну історію. У 19 столітті цегляне виробництво стрімко розвивалося, і в 1864 році Катеринославська губернія вже мала 110 цегельних заводів. Катеринославська цегла має впізнаний червоний колір, вона дуже міцна. Це важлива частина історії нашого міста, яка тепер ще й відображена у мініскульптурі», – розповів під час відкриття Павло Маменко.

У свою чергу Карен Агаджанян, автор проєкту «Відчуй Дніпро», зазначив, що цьогоріч у Дніпрі з’явиться ще 7 мініскульптур: «Рівно рік тому, також на День міста, ми відкрили першу мініскульптуру – міст Олександра Поля. Проєкт «Відчуй Дніпро», як ми і обіцяли, має продовження. Цього року він отримав грант від програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця». Поки що не розкриватимемо усіх секретів. Але вже можемо сказати, що одна зі скульптур буде присвячена коту Василю з оповідання нашого земляка Олексія Крилова».

Нагадаємо, в рамках проєкту «Відчуй Дніпро» за підтримки програми «Культурна столиця» у Дніпрі вже встановлено 8 мініскульптур: фанат «Дніпра», печиво «Дніпро», студентська заліковка, трамвайчик, дніпровська ракета, марафонець Дніпра, диригент Гурген Карапетян, міст Олександра Поля. Подробиці на офіційному сайті проєкту: vidchuy.dp.ua.

Крім того, цього дня на будівлі № 3-Б по вул. Троїцькій відкрили меморіальну дошку Леоніду Бродницькому. Це архітектор, який спроєктував цей будинок Кафмана. Також серед його відомих робіт – садиба Дмитра Яворницького (нині – будинок-музей історика).

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: