Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У вересні почнеться реставрація історичних будівель у центрі Дніпра

До кінця року в Дніпрі планують почати реставрацію історичної будівлі на вулиці Січових Стрільців, відновити початковий вигляд сходів «Будинку Непокойчіцького» і прибуткового будинку на Боброва, 4. Проте, за словами експертів, процес загальмовали через низку проблем, пише 34.ua.

Крім високої вартості реставраційних робіт і нестачі робочих кадрів, у міської влади з’явилася ще одна проблема. Городяни, які живуть в будинках, що належать до історичних пам’яток — застекляют балкони.

«Реставрація передбачає знесення балконів і повернення їхнього початкового вигляду: ковані огорожі та інше. Люди не хочуть, щоб їхні балкони міняли», — розповіла начальник міського управління з питань охорони культурної спадщини Наталія Лиштва.

В ефірі програми «Грані» мер Дніпра Борис Філатов також додав, що всього в цьому році планується відреставрувати 4 історичні будівлі. За його словами зараз є ряд проблем, які заважають розпочати процес:

«По-перше, це правда дорого. По-друге, також є проблеми з документами, адже все має відповідати паспорту фасаду, та по-третє — ви знаєте наших людей, які роблять балкони. Їх можна зрозуміти, адже люди колись жили в старих будинках, які ніколи ніхто не планував реконструювати».

Мер міста зазначив, що в Дніпрі треба відновлювати історичну цінність будинків, але для цього доведеться позбавлятися від засклених балконів і випираючих кондиціонерів. Він додав, що питанням відновлення та реставрації фасадів у Дніпрі не займалися багато років, тому на роботи піде багато часу.

«Всі хочуть жити в красивому місті, але також кожен хоче засклити свій балкон або прилаштувати якусь будку чи комору в будинок і зберігати там картоплю або консервацію. У нас для багатьох людей місто закінчується на їхньому порозі», — сказав міський голова.

Також мер порушив питання про розвалені фасади в центрі міста. Він сказав, що їхніх власників не можуть знайти, відповідно, і залишки будівель зносити не можна.

Ще одна проблема — брак фахівців, які погодяться взяти тендер на відновлення історичного фасаду.

«Іноді йдеш по місту й відчуття, що бомби кидали», — підсумував Борис Філатов.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: