Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Українці найбільше довіряють відбір суддів громадським та міжнародним експертам, а не судам — соцопитування

Майже половина опитаних українців вважає, що відбирати суддів мають незалежні громадські експерти — журналісти-розслідувачі та інші представники громадянського суспільства. Трохи менше 30% таку роль відводить незалежним міжнародним експертам. Найменше довіри при відборі суддів українці висловили самим суддям та політикам.

Про це свідчить дослідження, проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Фундації DEJURE 3-9 серпня 2021 року.

Такий результат свідчить, у першу чергу, про те, наскільки важливою є участь громадськості під час відбору на посади до судів та органів суддівського врядування. Маємо надію, що незабаром відбудеться старт конкурсу до ВККС та процес оновлення ВРП, і закликаємо усіх журналістів-розслідувачів та громадських активістів, які роками висвітлювали справи недоброчесних суддів, максимально включатися у процес та повідомляти/нагадувати про зібрані факти як широкій громадськості, так і Конкурсній комісії до ВККС і Етичній раді з очищення ВРП”, — наголошує голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

У топ-п’ять причин недовіри громадян до судів увійшли корупція (78%), залежність суддів від олігархів (51,3%), ухвалення замовних рішень (46,2%), кругова порука в системі правосуддя (43,3%) та залежність від політиків (41,8%).

Дослідження проведене Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення ГО «Фундація DEJURE» з 3 по 9 серпня 2021 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій. Опитано 2020 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Чи збираються українці скористатися можливістю купити та продати землю, та як захистити права громадян після відкриття ринку?
Яка частка українців має землю у власності та як вони нею розпоряджаються: результати опитування
Чи підтримують українці відкриття ринку землі та на яких умовах: результати опитування
Як українці оцінюють модернізацію інфраструктури: результати опитування
Традиційна чи дистанційна: якій формі навчання надають перевагу школярі?