Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Ветеран з Дніпра через суд домігся компенсації за поранення, через яке отримав II групу інвалідності

Максим Сіденко дев’ятнадцятирічним хлопцем пішов добровольцем до батальону «Донбас» у 2014-му. Після двотижневої підготовки його відправили на передову та при штурмі міста Попасне він отримав тяжке поранення руки. Історію хлопця розповідає Правозахисна група «СІЧ».

«Коли я з побратимом намагався врятувати товариша, мені сильно розірвало руку. В шпиталі сказали, що треба ампутувати. Я кричав, що не згоден і руку вдалося зберегти за півтора року реабілітації. Тоді мені компенсували поранення менш ніж за місяць», — говорить Максим.

Після лікування Максим вступив до служби в Збройні сили. І вже у 2019-му, воюючи в «Айдарі», отримав друге поранення обох ніг. Згідно довідки МСЕК №231728 від 28.09.2020 йому було встановлено ІІ групу інвалідності, пов`язану із захистом Батьківщини. Проте, рішенням Комісії Міністерства оборони України №10648/7 від 12.02.2021 Максиму відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що зміна групи інвалідності відбулася понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності.

«Для оздоровлення мені потрібна відповідна реабілітація і на неї потрібні гроші. Це вища група інвалідності, зовсім інше поранення і я маю право на отримання цієї компенсації», — зазначає Максим.

Він вирішив боротися за своє право отримати виплату та завдяки допомозі юристки Правозахисної Групи «Січ» Віталії Серебрянської склав позов до суду.

«Ця відмова є протиправною, оскільки під час виконання військового обов`язку Максим отримав два поранення, які жодним чином між собою не пов`язані і отримані за різних обставин. Також при зміні групи інвалідності Максима змінилась ще й підстава її надання, а не тільки причина та група й змінились обставини отримання поранення. Саме тому Максим має право на виплату одноразової грошової допомоги», — обґрунтувала Віталія Серебрянська.

1 вересня 2021 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд повністю задовольнив позов Максима до Міністерства оборони України: визнав протиправними дії Міністерства щодо відмови у виплаті одноразової грошової допомоги та зобов`язав призначити та виплатити допомогу у зв`язку із встановленням ІІ групи інвалідності, пов`язаної із захистом Батьківщини.

Максим радить всім ветеранам не мовчати, захищати свої права, звертатись до правозахисників і подавати до суду в разі проблем з отриманням компенсації.

Захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: