Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Влада зобов’язана відреагувати на мор риби на Дніпрі!

Реагуючи на масовий мор риби в липні-серпні 2021 року на Дніпрі, екологічна організація «Голос Природи» звернулася до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, а також до Головного санітарного лікаря України.

У своїх зверненнях «Голос Природи» просить чиновників «першого ешелону» розповісти про заходи, які планується прийняти до кінця 2021 року, а також у 2022 році для недопущення повторного масового мору риби.

На думку «Голос Природи», державні органи зобов’язані реагувати на екологічні катастрофи національного рівня. Масовий мор риби у 2021 році було зафіксовано на Дніпрі у Київській, Полтавській, Дніпропетровській та інших областях України.

Мінприроди повинно притягувати до відповідальності порушників

Екологічна організація «Голос Природи» вважає, що основною причиною масового мору риби є систематичне забруднення річки Дніпро промисловими викидами, каналізаційними та зливовими стоками, сільськогосподарськими добривами. Такі фактори, як зливові дощі і аномально спекотне літо, викликані зміною клімату, можуть розглядатися, як другорядні чинники, які посилюють проблему забруднення Дніпра.

На думку «Голос Природи», масовий мор риби дає підставу Мінприроди проводити позапланові перевірки промислових і комунальних підприємств, які розміщені в басейні річки Дніпро. Ініціювати перевірки краще від імені небайдужих громадян та депутатів, тому що нормативно-законодавчі вимоги зобов’язують Мінприроди активно реагувати на подібні звернення.

Скарги на підприємства-забруднювачі та пропозиції щодо проведення позапланових перевірок необхідно подавати письмово за адресою: Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України АБРАМОВСЬКИЙ Р.Р. вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035. В якості зразка пропонуємо використовувати звернення організації «Голос Природи».

Мор риби впливає на здоров’я людей

Масовий мор риби може погано впливати на здоров’я людей та санітарно-епідемічні умови в населених пунктах, які знаходяться на березі Дніпра. У період таких екологічних катастроф потрібно контролювати ситуацію у місцях відпочинку населення та водозабору питної води.

На думку екологічної організації «Голос Природи», Головний санітарний лікар України в обов’язковому порядку повинен реагувати на подібні інциденти. Наприклад, ініціювати розгляд випадків масового мору риби на засіданнях обласної та місцевої комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

«Голос Природи» рекомендує громадянам за фактом масового мору риби на Дніпрі письмово звертатися до Головного лікаря. Писати необхідно на адресу: Головному санітарному лікарю України КУЗІН І.В., МОЗ України, вул. Грушевського 7, м. Київ, 01601.

В якості зразка можна використовувати звернення організації «Голос Природи».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Тимчасово права робітників та профспілок обмежуються
«Клімат змінюється! Відкрийте вуха та очі!»: у Кам’янському пройшла кліматична акція
У Кам’янському відбудеться акція «Клімат змінюється! Відкрийте вуха та очі!»
Причини мора риби на Дніпрі
Вугілля наступає на Кам’янське!