Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


21 староста з громад Дніпропетровщини беруть участь у навчанні від U-LEAD

300 старост українських громад з усіх областей беруть участь у навчанні «Кроки для старост». Серед них 21 староста – представники 16 громад Дніпропетровської області.

Програма для старост включає теоретичну та практичну частини, обмін досвідом та кращими практиками між учасниками навчань, ознайомчі онлайн-візити.

Ми розуміємо, що новий адміністративно-територіальний устрій, нові обов’язки та нові задачі створили величезний запит на навчання та експертну підтримку від старост з усієї країни. Ми сподіваємося, що навички та досвід, отримані під час «Кроків для старост 2021», дадуть змогу нашим учасникам професійно зростати у майбутньому, —  відзначив директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель під час відкриття програми.

Як повідомила керівниця регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Олена Тертишна, навчальний курс «Кроки для старост» за підтримки «U-LEAD з Європою» розпочався 28 вересня і триватиме сім тижнів.

Вже відбулися два семінари на тему ролі старости в системі місцевого самоврядування та його правовому статусу. Під час цих заходів ми отримали дуже велику кількість запитань, учасники активно коментували і реагували на рекомендації експертів, які вже перевірені на практиці і отримали схвальний відгук від старост. А це означає, що експерти та практики рухаються в одному напрямі, і така консолідована робота обов’язково дає гарні результати для усіх, — розповіла вона.

Під час першого та другого семінарів учасники дізналися про зміни законодавства щодо старост та інструменти їхнього впровадження, обговорили тему управлінських інструментів старости при реалізації повноважень.

Наступні три семінари будуть розкривати тему надання старостою адміністративних послуг та вчинення нотаріальних дій, виконання функцій контролю, а також налагодженню взаємодії із громадянами. А у жовтні відбудуться три онлайн-практикуми.

Вже 7 жовтня у 24 регіональних офісах Програми U-LEAD з Європою одночасно для усіх учасників навчальної програми відбудеться 24 практикуми  на тему «»Як знайти і не втратити своє місце в системі місцевого самоврядування». Під час яких старости зможуть застосувати на практиці  знання, отримані під час першого і другого семінарів, трансформують їх в уміння та навички професійної управлінської роботи, — сказала Олена Тертишна.

За її словами 300 старост – учасники програми «Кроки для старост-2021» представляють 537 076 мешканців 984 населенних пунктів.

Зважаючи на високий запит від українських старост на навчання, U-LEAD проведе ще одну навчальну програму для іншої групи весною 2022 року. Також плануються тематичні тренінги на базі регіональних офісів U-LEAD для старост, які не були відібрані на навчання в обох програмах.

Довідка

Старости з Дніпропетровщини, які беруть участь у навчанні, представляють такі територіальні громади – Троїцька, Верхньодніпровська, Девладівська, Покровська, Юр’ївська, Васильківська, Софіївська, Криничанська, Солонянська, Слов’янська, Українська, Магдалинівська, Межівська, Царичанська, Любимівська, Зеленодольська.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Комунікативний майданчик U-LEAD: асоціації ОМС презентували свої плани на 2022 рік та отримали рекомендації керівників громад щодо актуальних питань
U-LEAD допоможе п’яти громадам Дніпропетровської області написати стратегії розвитку
Внутрішній аудит визначає якість внутрішнього контролю за ефективністю використання коштів в громаді, — експерти U-LEAD
Команди з 12 громад Дніпропетровщини пройдуть навчання з управління проєктами
Як вистояти громаді в кризових ситуаціях, — поради від експертів U-LEAD