Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Чи є правопорушенням відсутність паперового або електронного COVID-сертифіката: коментар дніпровської адвокатки

Дніпровська адвокатка Майя Сергєєва на пресконференції в ІА «Мост-Днепр» розповіла, що на вулиці можна перебувати без COVIDсертифіката, й уповноважені органи не мають права здійснити перевірку його наявності. Якщо ж громадяни перебувають на території суб’єктів господарювання, де передбачено наявність документа про вакцинацію, вони несуть персональну відповідальність за його відсутність.

Майя Сергєєва розповіла, що перевірки COVIDсертифікатів співробітниками правоохоронних органів, які здійснюються на вулиці, не є законними.

«Такі перевірки є незаконними, більш того, вимога з боку поліцейського пред’явити документ про вакцинацію це перевищення повноважень. На даний момент в Україні не введений надзвичайний стан і відповідно громадяни, перебуваючи зовні закладів, мають право не відповідати на вимогу пред’явити COVIDсертифікат», пояснила адвокатка.

Вона нагадала, що, перебуваючи в регіоні «червоної зони», громадяни повинні носити з собою документ, який засвідчує особистість, або мати його електронний варіант у додатку «Дія», яке дозволяє ідентифікувати особу.

«Для суб’єктів господарювання, таких як торгові центри, кафе, ресторани, кінотеатри, ринки, фітнес-зали, і підприємств, що здійснюють перевезення громадян, встановлені певні правила надання послуг, які вони не можуть відмовитися дотримуватися за своїм бажанням. Йдеться про наявність COVID-сертифіката або негативного тесту на коронавірус, зробленого не менш ніж за 72 години до відвідування вищезазначених місць. У разі встановлення факту відсутності таких документів, відвідувач несе персональну адміністративну відповідальність за правопорушення», — розповіла Майя Сергєєва.

Ці правила встановлені Кабінетом Міністрів України, прийняті всіма об’єктами господарювання та є обов’язковими до дотримання.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Попри зменшення захворюваності на COVID-19 дніпровські лікарі рекомендують вакцинуватися
На Дніпропетровщині рівень захворюваності на COVID-19 знизився на 75%
Щодня на Дніпропетровщині вакцинують від коронавірусу майже 2 тис людей
2343 нові випадки, 1474 людини одужало: COVID-статистика Дніпропетровщини за добу
Майже 9 млн людей скористалися програмою єПідтримка: на що витрачають найбільше