Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав протиправним нарахування ветерану невідповідної пенсії, — ПГ «СІЧ»

Учасник бойових дій на Сході України Богдан Антипов після важкого поранення переніс 6 операцій. Відповідно до довідки медико-соціальної експертизи від 05.07.2017, Богдану було призначено пенсію по інвалідності, як звільненому з військової служби. У липні 2018-го йому встановили III групу інвалідності, пов’язану із проходженням військової служби, і нарахували пенсію в розмірі 40%. Але ж Богдан отримав поранення під час бойових дій і йому мали нарахувати пенсію у розмірі 60%, повідомляє Правозахисна Група «СІЧ».

«Мені спершу надали статус «інваліда війни», потім його забрали й надали статус «ветерана армії», хоча я в армії ніколи не був, тільки в бойових діях брав участь, де і отримав поранення. Через те, що військова частина не зробила акт розслідування, пенсію мені нарахували в 4 рази менше тієї, яка повинна бути», — ділиться Богдан Антипов.

У жовтні 2020 року Богдан надіслав звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо перерахунку своєї пенсії, але отримав відписку.

Чоловік майже втратив надію на отримання відповідної пенсії і звернувся до юристки Правозахисної Групи «СІЧ» Віталії Серебрянської, яка допомогла скласти позовну заяву до суду, зібрати необхідні документи та домогтися справедливості.

«Нарахування Богдану пенсії у розмірі 40% від грошового забезпечення є протиправним! Особам з інвалідністю внаслідок війни III групи призначається пенсія по інвалідності у розмірі 60% від відповідних сум грошового забезпечення (заробітку), згідно Закону № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби», — пояснює Віталія Серебрянська.

Оцінивши докази справи, Дніпропетровський окружний адміністративний суд встановив факт того, що Богдан отримав поранення під час бойових дій в зоні АТО, а не просто на військовій службі, як наразі стверджує МСЕК і Пенсійний фонд. Також суд визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області щодо нарахування Богдану невідповідної пенсії у розмірі 40% та зобов`язав призначити, нарахувати та виплатити пенсію у розмірі 60% з 05.07.2017 року.

«Це важлива для нас перемога! Ми, як правозахисники, ще раз наголошуємо на тому, що треба захищати свої права! Учасники бойових дій, які отримали поранення під час виконання військового обов’язку в районі проведення АТО та які мають групу інвалідності, пов’язану із проходженням військової служби, мають право отримувати пенсію відповідно Закону! Боріться за свої права й у разі потреби звертайтесь до наших юристок!», — наголошують у ПГ «СІЧ».

Захист прав постраждалих від конфлікту здійснюється в рамках програми USAID Ukraine — USAID Україна «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Перерозподіл функцій Уповноваженого з питань безвісти зниклих: чому суперечить закону і як зашкодить пошуку цивільних
Як відновити втрачені документи на нерухоме майно: консультація дніпровських юристів
Житло зруйноване, а платіжки за комуналку приходять. Що робити, якщо втратив все через війну?
Правовий захист журналістів в умовах війни: спеціалісти ПГ «СІЧ» провели онлайн-захід для студентів
Як шукати безвісти зниклих: алгоритм дій від дніпровської юристки Ксенії Онищенко