Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Дніпропетровщина: у Підгородному оголосили надзвичайну ситуацію через проблеми з опаленням соцсфери

У місті Підгородному Дніпровського району оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для опалення об’єктів соціальної сфери. Відповідне рішення ухвалила міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, підтвердив у коментарі Суспільному міський голова Андрій Горб.

За його словами, що в міста попередньо є домовленості про закупівлю газу по близько 17 гривень за 1 кубічний метр Раніше, у минулому опалювальному сезоні, було 8 гривень. Ринкова ціна газу – 40 гривень за кубічний метр – непосильна для бюджету громади.

«Ми стартували в цьому році із суми 8 грн за куб. І, звичайно, це для бюджету нашої громади десь 3,5 мільйони гривень. І ось ми сьогодні вже бачимо ціну ринкову вже 40 гривень. Множте, отримуйте суму. Звичайно, це перевищує взагалі наш бюджет розвитку, який на сьогодні складає 20 мільйонів. І тому – віддати всі гроші, які ми маємо, яких вже немає, бо кінець року, – не може жодна громада», – сказав міський голова.

За його словами, в багатьох громадах України склалася «патова ситуація» через закупівлю газу: меморандум, укладений між центральною й місцевими владами щодо пільг на придбання палива, поки що тільки на папері.

«Був заключений меморандум про те, що бюджетні установи, постачальники тепла, гарячої води можуть дешевше закупляти. Названа була вартість 16 гривень 80 копійок разом з ПДВ. Але ніхто ще в Україні не заключив цих договорів, тому що типового договору немає. «Нафтогаз» не спішить, як ми розуміємо. Може, не встигає, це ж бюрократичний процес», – додав він.

Депутатка Підгородненської міської ради Галина Кузьменко у коментарі Суспільному зазначила, що проблема з підвищенням цін на газ потребує вирішення на загальноукраїнському рівні.

«Я вважаю, що цю проблему може вирішити наш Уряд, і треба йому звернути на це увагу. Тому я підтримую міського голову щодо оголошення надзвичайної ситуації, тому що таку суму за газ для бюджетних установ платити міський бюджет не може. У нас шість шкіл, шість дитячих садочків… Є лікарня, будинок дитячої творчості, будинок культури, міська рада… Тому це не те, що важко, а просто непідйомно для міського бюджету», – зазначила вона.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Опалення в будинки жителів Дніпра дадуть не раніше 1 листопада, — Михайло Лисенко