Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


ГО «Форпост» зняла цикл фільмів про катування та їхні наслідки в Україні

Документальний цикл «Проти катувань» це чотири короткометражних фільми, які піднімають проблему катувань та їхніх наслідків в Україні: в місцях позбавлення волі, в поліцейських відділеннях, дитячих притулках і на окупованих територіях.

Про це в пресцентрі телеканалу Відкритий розповіла режисер і сценарист циклу Ольга Волинська.

ГО «Форпост» здійснює захист прав і надає послуги в сфері ментального здоров’я людям, постраждалим у результаті військової агресії, катувань, жорстокого й принижуючого гідність поводження чи покарання. Тож не дивно, що саме ця організація підняла таку важливу й делікатну тему.

«Мета циклу — на прикладі реальних історій показати, що в цивілізованій країні немає місця тортурам. Це ганебне явище має піти в небуття, зокрема завдяки готовності тих, хто пережив тортури, свідчити про злочини й відстоювати свої права. Історії розкажуть, що це явище набагато ближче, ніж ми думаємо, і може відноситися до кожного, незалежно від віку, гендеру, соціального статусу, винуватості чи невинуватості. Фільми будуть спонукати українців стати менш толерантними до тортур, піднімуть проблему відповідальності за них і необхідність удосконалення національного законодавства. Також вони розвіють поширений міф: якщо психологічні тортури менш видно, то вони менш небезпечні», — пояснила режисерка й сценаристка циклу фільмів Ольга Волинська.

Перша короткометражка «Фільм «По той бік Ізоляції» триває 16 хвилин. У ній розповідається про донецького журналіста й письменника Станіслава Асєєва, який 2,5 роки провів у полоні незаконних збройних формувань у нелегальному місці тортур «Ізоляція», розташованому в окупованому Донецьку. Журналіста звинуватили в шпигунстві й екстремізмі, засудивши до 30 років позбавлення волі. Після звільнення з полону Станіслав присвятив своє життя поширенню правди про «Ізоляцію», яку він називає сучасним концтабором і «цілодобовим конвеєром тортур». Фільм покликаний привернути увагу громадськості до порушень прав людини на окупованих територіях Донбасу, зокрема, до тортур і незаконним викрадень.

Детальніше про інші частини документального циклу, які називаються «Заґратовані», «Притулок несвободи» і «Феномен безкарності», дивіться у відео:

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: ГО «Форпост» долучилася до проєкту з фільмування російських злочинів
Як і де отримати безоплатну психосоціальну допомогу від ГО «Форпост»
У Дніпрі відбулася акція на підтримку білоруського народу «Кольори свободи»