Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Петриківський розпис та вінок із планет. У дніпровському парку відкрилася виставка артракет

У Дніпрі, у парку Гагаріна, відкрилася виставка художніх ракет Noosphere Art Rocket Park. Експозиція нараховує 23 півтораметрові скульптури, зроблені зі склопластику, які були декоровані художниками з різних міст України, повідомляє Суспільне.

Керівниця проєкту Катерина Логінова розповіла, що виставці передували етап відбору ескізів, яких надійшло близько 500 з усієї України. Серед них були обрані найкращі дизайни. 20 авторів-переможців взялися розмальовувати скульптури.

«Ще три скульптури були створені поза конкурсом. Одна з них, зокрема, створювалася на Набережній Дніпра у День Незалежності — ровесники України залишали на ній кольорові відбитки своїх долонь«, — розповіла Катерина Логінова.

Кожен художник працював у власній стилістиці. Тут представлені «петриківка», примаченківські мотиви, неокубізм, стрітарт і навіть така авторська техніка як «каракулеграфія». У своїх роботах художники відобразили українську культуру та історію, образи й символи, з якими асоціюється Україна. Є також арти, присвячені космічним і науковим досягненням.

Одна з авторок скульптур Анастасія Сидорова каже, дизайн своєї ракети створювала, виходячи з об`єднання двох тем — українського традиційного мистецтва та космосу.

«Я вирішила, що нема нічого кращого, ніж українська жіноча коса. Прийшла на думку дівчина у вінку, але вінок у неї складений з планет Сонячної системи«, — розповіла художниця.

На створення скульптури пішов місяць, працювала Анастасія по 6-8 годин на день. Аби ракета не втратила свого вигляду під час вуличної виставки — використовувала фасадну фарбу. Говорить, це перший її досвід роботи такого масштабу.

Виставка діятиме по 1 грудня 2021 року. Стільки ж триватиме і благодійний аукціон, на якому можна купити вподобану скульптуру або навіть декілька. Зібрані кошти підуть на подальшу реконструкцію парку Гагаріна.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі обрали фіналістів космічного хакатону від NASA
Дніпрян запрошують відвідати унікальний парк художніх ракет
Команда дніпровських студентів здійснила перший в Україні успішний запуск надлегкої ракети на 6 500 метрів
У Дніпрі встановили патріотичний рекорд: майже 500 ракет національних кольорів одночасно злетіли в небо