Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


«Сертифікат перехворілого»: на якому етапі документ для тих, хто нещодавно одужав від СOVID-19

Сертифікат для тих, хто перехворів на коронавірус, але не вакцинувався, запровадять у додатку «Дія». Зараз документ тестують, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації. Електронний документ дозволить людям пересуватися між областями. З паперовою довідкою від лікаря така подорож регіонами неможлива, пише Суспільне.

Єдиної затвердженої форми довідки «перехворілого» на сьогодні немає

Наразі після одужання від COVID-19 сімейні лікарі можуть надати лише виписку з історії хвороби.

«Це виписка з амбулаторної карти пацієнта, де занесена інформація, з якого та по який період пацієнт перебував під спостереженням сімейного лікаря і завершив лікування з результатом одужання від COVID-19. І обов’язково ми вносимо дані ПЛР-тесту, номер порядковий і дату, коли був зафіксований позитивний результат«, – розповіла завідувачка амбулаторії центру первинної медико-санітарної допомоги №3 у місті Києві, Катерина Чевжик.

Довідки, які можуть видати лікарі, не дають право подорожувати областями

Водночас така довідка не дає права подорожувати між областями і користуватись громадським транспортом в умовах червоної зони, зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України.

Ірина Руденко, генеральна директорка директорату громадського здоров’я МОЗ України, розповіла Суспільному, що зараз розробляється механізм, аби згенерувати довідку про одужання в «Дію».

«На сьогодні такі довідки, видані в паперовому вигляді, – не є дійсними. Їх не можна використовувати. Тож єдиним шляхом є використання документу, що підтверджує вакцинацію, або негативний тест: ПЛР або експрес-тест«.

Тестова версія «сертифікату перехворілого» у розробці

Тестова версія сертифікатів для тих, хто перехворів, з’явиться у «Дії» найближчими днями, повідомив 25 жовтня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своєму телеграм-каналі. Але «багато що буде залежати від швидкості інтеграції лабораторій із системою, якості даних лабораторій».

Також внесли зміни і до наказу МОЗ про терміни вакцинування для перехворілих. Раніше Міністерство рекомендувало після одужання від коронавірусу щепитись не раніше, ніж за 3 місяці. За оновленим наказом, це можна зробити через 28 днів (чотири тижні) від перших проявів недуги, але можливі випадки відтермінування вакцинації на три місяці.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Попри зменшення захворюваності на COVID-19 дніпровські лікарі рекомендують вакцинуватися
На Дніпропетровщині рівень захворюваності на COVID-19 знизився на 75%
Щодня на Дніпропетровщині вакцинують від коронавірусу майже 2 тис людей
2343 нові випадки, 1474 людини одужало: COVID-статистика Дніпропетровщини за добу
Майже 9 млн людей скористалися програмою єПідтримка: на що витрачають найбільше