Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Дніпрі можуть з’явитися відеокамери для фіксації порушень карантину

В Україні в листопаді у двох найбільших містах запрацюють відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції: перші такі камери в рамках пілотного проєкту з’являться в Києві та в Харкові або в Дніпрі.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на коментар головного санітарного лікаря, заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Кузіна.

Пряма мова: «Завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотку дотримання протиепідеміологічних норм.

Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер. 

«Пілот» планується зробити в двох великих містах – Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні«.

Деталі: Кузін зазначив, що пілотне дослідження ініційоване ВООЗ і підтримане МОЗ.

Головний санлікар наголосив, що за умови використання такої системи не будуть ідентифікувати людей, зберігати персональні чи конфіденційні дані, навіть плівку з записом не зберігатимуть.

«Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідеміологічних вимог«, – висловився Ігор Кузін.

На уточнювальне запитання, яке покарання чекає на порушників, Кузін відповів: «М’яко кажучи, це пілот із відстеження загального відсотку протиепідеміологічних вимог«.

«Але, водночас, для людей, які порушують протиепідеміологічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні«, – додав він.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: