Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


У Дніпрі відкривають Інкубатор культурних стартапів

Інкубатор культурних стартапів – це інтенсив із проєктного грантового менеджменту у сфері культури.

Кому буде цікаво вчитись у ІКС? 

Школа запрошує усіх, хто прагне взнати, як класну ідею правильно «запакувати» в успішну грантову заявку та отримати гроші на реалізацію власної творчої ініціативи у сфері культури.

Навички подання проєктів на грантові конкурси стануть у пригоді менеджерам сфери культури, працівникам комунальних підприємств, організаторам культурних подій, громадським організаціям, креативному бізнесу, який працює над втіленням суспільно важливих проєктів, активістам і громадським діячам — усім, хто прагне реалізувати свої творчі ідеї.

Звідки гроші?

Щороку міжнародні фонди виділяють мільйони євро на грантову допомогу Україні. Наприклад, «Креативна Європа», програма Єврокомісії з фінансування культури, виділила 2,4 мільярди євро на втілення культурних проєктів впродовж наступних п’яти років. Частина цих грошей може бути спрямована саме на ваш проєкт, якщо ви оформите власну ідею у структуровану та написану за всіма правилами грантову заявку.

Як потрапити до Інкубатора культурних стартапів?

Кожен дніпрянин, який прагне змінити культурну сферу міста, а також опанувати нові знання та навички і стати частиною важливих змін, може заповнити анкету до 20 жовтня та прийти на інтенсив.

Реєстрація за посиланням:

https://forms.gle/YsTsC22XMBboFQtK7

Участь у програмі навчання БЕЗКОШТОВНА!

Але кількість місць обмежена.

Проєкт «Інкубатор культурних стартапів» реалізовується за підтримки програми «Культурна столиця».

Чому навчатимуть у Інкубаторі культурних стартапів?

Перш за все – писати грантові заявки. Учасникам запропонують конкурси від різних інституцій, куди вони зможуть подати власні реальні заявки на проєкти одразу після інтенсиву.

«Онлайн-курсів про гранти багато. Але ніхто не дає лайфхаків і не розповідає про моду на теми проєктів. Про те, що робити, якщо ваша громадська організація живе на одні гранти і раптом у вас період невдач, а оренду платити треба. Про те, як не з’їхати з глузду з нашим податковим законодавством і зробити все чисто й прозоро«.

Навчання складатиметься з п’яти повних робочих днів фізично та кількох онлайн-сесій.

Перший модуль школи відбудеться 25-29 жовтня.

Хто вчителі?

Проект ІКС реалізує «Платформа ТЮ».

Команда маріупольської «Платформи ТЮ» на власному досвіді пояснить, як правильно оформлювати заявки на гранти, де шукати можливості для своїх культурних проєктів.

Команда «Платформи ТЮ»: Діана Берг, креативна директорка, Ірина Березнева, фінансова менеджерка, Олександр Сосновський, проєктний менеджер, а також запрошені експерти з профільних тем.

Що таке «Платформа ТЮ»?

«Платформа ТЮ» – це культурна інституція з Маріуполя, яка започаткувала перші у своєму місті арт-резиденції: Zmist, «Деком». Команда платформи запросила на свої заходи понад сотню музикантів і художників. Зараз «Платформа ТЮ» починає ще одну серію арт-резиденцій із залученням молоді — «Стереологія». А з січня 2021 року на базі платформи діє арт-кластер «Ось» – проєкт для підлітків та молоді, які прагнуть працювати у креативних індустріях.

«Шість років тому ми працювали у зовсім різних сферах і нічого не знали про гранти. Сьогодні «Платформа ТЮ» – це найбільший незалежний культурний простір на сході України. І функціонуємо ми саме завдяки грантовій підтримці! У нас близько 20 власних проєктів, мільйони залучених гривень, купа важливих партнерств, стала спільнота та бездоганна репутація. Тепер це наша гордість, а шість років тому ми не відрізняли бюджет проєкту від заявки. Нас ніхто не вчив грантовому менеджменту: все, що ми зараз знаємо — результат власних спроб і помилок, купи набитих гуль і безсонних ночей,» – розповідає засновниця та керівниця «Платформи ТЮ» Діана Берг.

Серед донорів, з якими працювала платформа – USAID, National Endowment for Democracy, British Council, House of Europe, Black Sea Trust Foundation, Goethe Institute, Creative Europe, Український культурний фонд, Фонд «Відродження», Посольство королівства Нідерланди в Україні.

«Втім, список донорів, до яких ми подавалися та не пройшли, ще довший! Ми впевнені, що невдачі та відмови теж є важливою частиною розвитку,» – говорить Діана.

Тепер команда готова ділитися своїм досвідом із дніпрянами.

Шлях Дніпра до статусу Велика культурна столиця

Перш ніж запустити Інкубатор культурних стартапів, засновники платформи допомогли Дніпру з дуже складним завданням — оформленням заявки на участь у конкурсі на звання Велика культурна столиця України, який проводить Український культурний фонд. Минулого року переміг Маріуполь, а у цьому році у фаворитах Дніпро. Дніпро має високі бали від експертів УКФ, тому у міста усі шанси отримати цей почесний статус у 2022 році!

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Від короновірусу вже щепилися понад 6 тис діячів культури Дніпропетровщини
У Дніпрі реорганізують заклади культури
Дніпро змагатиметься за звання «Велика культурна столиця України»
Проект «Народная филармония»-2017 в Днепре: Еще больше артистов, концертов и новые площадки
В Днепре впервые состоится фестиваль театров кабаре