Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Як ставляться українці до переходу на зимовий/літній час?

Традиційно «часове питання» в Україні принаймні двічі на рік – у березні та жовтні – опиняється у центрі суспільних дискусій.

Як показують результати соціологічного опитування R&B Group, у жовтні 2021 р. третина українців (32%) вважають правильним нічого не змінювати і залишити сезонний перехід часу, а ще чверть (26%) – не визначилися зі своїм ставленням до цього питання. Решта ж жителів країни (42%) є прихильниками відмови від сезонного переходу часу. При цьому їхні думки з приводу того, як правильно вчинити, розділилися наступним чином: 25% вважають правильною відмову від переходу на «зимовий» час, а 17% – відмову від переходу на «літній» час.

Слід відзначити, що порівняно із жовтнем 2011 р. громадська думка щодо вирішення «часового питання» змінилася несуттєво: на 6% зменшилося число прихильників скасування «зимового» часу та на стільки ж збільшилося число тих, хто бажав би збереження нинішнього status quo.

Мінімальними є й соціально-демографічні відмінності у ставленні до вирішення «часового питання» в Україні. Так, серед молоді помітно більше тих, хто не визначився у своєму ставленні до вирішення «часового питання», а серед представників найстаршої вікової групи таких найменше. Натомість серед останніх помітно більше прихильників збереження сезонного переходу часу.

У територіально-географічному відношенні  варто виділити мешканців обласних центрів, де порівняно більше прихильників збереження сезонного переходу часу, а також жителів південного регіону (найбільше невизначених і найменше прихильників відмови від переходу на «зимовий» час) та жителів східного регіону (найбільше прихильників скасування переходу на «зимовий» час і найменше прихильників відмови від переходу на «літній» час).

Опитування проводилося у період з 14 по 25 жовтня 2021 року. Опитано 1800 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: