Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


14 з 86 громад Дніпропетровщини не мають громадських, молодіжних та підприємницьких рад: у чому причина

Комунікація між владою та громадськістю під час пандемії Covid-19 і карантинних обмежень стала темою для дослідження, яке протягом восьми місяців проводилося по всій Україні. Вивчення проблематики проходило за сприяння Європейського Союзу. Зрештою, представники ГО «Інститут Громадської Експертизи», які вивчали досвіт комунікації між владою та громадськістю на території Дніпропетровщини, дійшли висновку – доступні інструменти демократії на місцях страждають не тільки через пандемію.

Про це йшлося в ході пресконференції в ІА «Мост-Днепр».

Експерт-аналітик проекту «Громадськість за демократизацію» Олексій Андреєв розказав, що в українському суспільстві тільки близько 90% людей не розуміють, що таке консультативно-дорадчі органи. Натомість, саме громадські, молодіжні, підприємницькі чи то антикорупційні ради могли би стати дієвим інструментом у руках людей для впливу на процеси на місцях. Такі органи зазвичай створюються при владних структурах і входять до них представники громадських організацій.

«Консультативно-дорадчий орган – це орган, який консолідує діяльність громадських організацій на території. На Дніпропетровщині в цьому питанні є деякий дисбаланс, бо 80% громадських організацій сконцентровано у великих містах. Там вже досить розвинуте громадянське суспільство й консультативно-дорадчі органи наповнюються саме представниками громадських організацій», — пояснює Олексій Андреєв.

Експерт-аналітик на банальному прикладі пояснив, яку б функцію консультативно-дорадчі органи могли виконувати на місцях.

«Наприклад, ми подивилися, що переважна більшість сайтів сільських та селищних рад не мають інформації про те, яким чином проводяться прийоми депутатів, відсутня інформація про їхнє звітування та контакти. Є прізвище, округ і все. Саме в таких громадах через консультативно-дорадчі органи активні люди могли б доносити до виконавчих органів свою думку та в такий спосіб впливати на процеси, що відбуваються на місцях», — пояснив Олексій Андреєв.

Ефективність консультативно-дорадчих рад також залежить і від фінансового та людського ресурсу, додає він.

У свою чергу генеральний директор ГО «Інститут Громадської Експертизи» Олексій Літвінов додає, що не менш важливим у цьому питанні є і законодавчо-нормативна база, за якою сьогодні працюють громадські ради. За більш ніж двадцять років вона фактично не змінювалася. Через це й ефективність таких рад зазвичай зводиться до мінімуму.

«Наприклад, цьогоріч було прийнято новий закон про молодіжну політику. Там дуже чітко прописано, що всі мають створити молодіжні ради. І в Україні, як ми любимо, створили їх звідусіль. Вони є майже у кожній територіальній громаді, але є одна особливість — вони-то створені, але переважну більшість членів там складають учні. І, не маючи жодної підготовки, впливати на політику, аналізувати її та розробляти документи вони не можуть. Тому вони приходять, посиділи, щось може навіть запропонували, але почули чи не почули їх представники ради — то вже питання, і на тому діяльність такого органу завершилася», — пояснив Олексій Літвінов.

Він додав, що в рамках проєкту, який їхня громадська організація реалізовувала на Дніпропетровщині, ними було розроблено нові положення про роботу консультативно-дорадчих органів. Вони стосуються антикорупційних, громадських, молодіжних та підприємницьких рад і в них враховані всі виклики сьогодення.

Також генеральний директор ГО «Інститут Громадської Експертизи» Олексій Літвінов інформував, що їхня команда сьогодні продовжує навчати та допомагати людям на місцях втілювати інструменти демократії у життя, роз’яснюючи, як створити ефективну громадську раду та чим вона має займатися.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Попри зменшення захворюваності на COVID-19 дніпровські лікарі рекомендують вакцинуватися
На Дніпропетровщині рівень захворюваності на COVID-19 знизився на 75%
Щодня на Дніпропетровщині вакцинують від коронавірусу майже 2 тис людей
2343 нові випадки, 1474 людини одужало: COVID-статистика Дніпропетровщини за добу
Майже 9 млн людей скористалися програмою єПідтримка: на що витрачають найбільше