Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Чи легко вести бізнес у Дніпрі? Результати опитування

Рівень розвитку регіонів – важливий індикатор економічного та соціального розвитку країни, який, серед іншого, залежить і від успішності та активності місцевого бізнесу.

Так, Європейська Бізнес Асоціація вирішила дізнатись у представників регіонального бізнесу, як їм працюється на місцевому рівні та як можна покращити умови роботи. Експерти оцінили досвід роботи компаній у чотирьох стратегічних регіонах, де зосереджені регіональні офіси Асоціації – Львів, Одеса, Харків, Дніпро – та відслідкували динаміку розвитку бізнес-клімату порівняно з минулим роком.

 

Наразі у більшості регіонів переважній частині підприємств складно вести бізнес, хоча минулого року переважали задовільні оцінки. На першому місці за легкістю ведення бізнесу опинився Західноукраїнський регіон – 2,95 балів з 5-ти можливих, на другому місці розташувався Харків – 2,69 балів, на третьому місці Дніпро – 2,34 балів, а на останньому опинився Південноукраїнський регіон – 2,25 балів. Інтегральна оцінка усіх регіонів розташована у негативній площині.

Серед факторів, що стримують розвиток бізнесу, перше місце ділять корупція та бюрократія. З позитивних моментів – порівняно з минулим роком у більшості регіонів покращилась оцінка транспортної інфраструктури.

Дніпро

Переважна більшість, а саме 52% стверджують, що їм вести бізнес складно, 43%задовільно, і ще 5%легко. Минулого року, до речі, останніх не було зовсім. На легкість ведення бізнесу в регіоні, в першу чергу, негативно впливає (1) корупція, (2) бюрократія, (3) ускладнені взаємини з органами влади. Останній чинник, до речі, згадується тільки представниками Дніпра у ТОП-3 негативних фактори впливу на інвестклімат.

Підприємці Дніпра, в цілому, покращили оцінки стану транспортної інфраструктури. 57% опитаних вважають його задовільним, ще 24% – добрим і тільки 19% – поганим. Для покращення ситуації бізнес очікує на будівництво аеропорту, реконструкцію доріг, покращення залізничного сполучення.

Оцінка рівня розвитку електронних послуг у регіоні є переважно нейтральною, тоді як 52% вважають його задовільним, а по 24% вважають його поганим та добрим.

Серед головних позитивних змін, на які очікує бізнес, респонденти назвали зменшення тиску з боку контролюючих органів, покращення роботи судової та правоохоронної систем, спрощення дозвільних процедур та порядку надання адміністративних послуг.

Більшість підприємців, а саме 62% не очікують суттєвих змін в бізнес-кліматі протягом наступних пів року, тоді як 24% сподіваються на позитивні зміни, а 14% очікують погіршення ситуації. Майже половина, а саме 48% планують нові масштабні інвестиційні проєкти у 2022 році. Водночас 67% створюватимуть нові робочі місця, а 81% планують підвищення заробітної плати.

Детальніше про результати опитування підприємців Львова, Харкова та Одеси можна дізнатися тут.

Довідково:

Опитування проводилося з 19 жовтня до 16 листопада у дев’яти областях України. Участь в дослідженні взяла 91 компанія з регіональних офісів Європейської Бізнес Асоціації.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Конкурентоспроможність міст: яке місце посів Нікополь
Індекс конкурентоспроможності міст 2021: результат Кам’янського
Індекс конкурентоспроможності міст 2021: результат Дніпра