Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


«Не терпи»: в Дніпрі розповіли, що потрібно робити жінці, яка страждає від насильства

Кожна 5 жінка в світі стикалася з насильством як вдома, так і в суспільстві. Фізичне (побої), сексуальне (зґвалтування) та економічне (строгий контроль за витратами й відбирання грошей) все це його різновиди. 25 листопада — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Що робити дніпрянкам, які потрапили в подібні обставини?

Алгоритм дій пояснили керівниця ГО «МАРТІНклуб», співзасновниця ініціативи «Пані Патронеса» Вікторія Федотова, та фахівець системи безоплатної вторинної правової допомоги в Дніпрі Анастасія Юхименко. Про насильство над жінками говорили в пресцентрі телеканалу Відкритий.

Саме 25 листопада стартує міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Вона завершиться 10 грудня 2021 року в Міжнародний день прав людини.

Пандемія COVID19 призвела до сплеску побутового насильства відносно жінок. У ході опитування соціологів ООН, кожна друга повідомила, що вона сама або її близька знайома стикалися з жорстоким ставленням з боку членів сім’ї.

У червні 2020 року громадські організації «Гендерний клуб Дніпро», «МАРТІНклуб», «Ліга українських правозахисників», «Форпост», «Альтернативний рух», «Пані Патронеса», Ольга Владимирова, благодійна організація «Позитивні жінки Дніпро», фонд «Біржа благодійності «Добродій» і фонд «Помагаєм» створили єдину платформу «Пані Патронеса» для допомоги жінкам і дітям, які постраждали від насильства.

«У великому місті Дніпро є гарячі лінії психологічної підтримки, є шелтери й благодійні організації, є небайдужі юристи й психологи, але довгий час не було єдиної сполучної ланки, яка включала б усі необхідні послуги й всіх необхідних фахівців. Я б не радила жінці звертатися відразу до громадських організацій. Перше, що вона повинна зробити — це захистити своє життя, зателефонувавши в 102 і повідомивши про випадок домашнього насильства. Тоді до неї приїде спеціальна поліція.

Якщо щось не вийшло й не спрацювало, телефонуйте на нашу диспетчерську службу «Пані Патронеса» 0996327701 (9.00-18.00), можна написати в месенджер у Фейсбуці. Там Вас направлять до потрібного фахівця і розкажуть, що потрібно робити в даний момент по кроках. Тоді ми жінку або консультуємо, або рятуємо. Якщо її потрібно сховати в тимчасовому місці безпеки — ми відразу готові її забрати в центр «Мамине щастя» — якщо вона з дітьми, якщо без — є й інші центри», — пояснила Вікторія Федотова.

Також є низка державних служб, які займаються подібними питаннями. Наприклад, система безоплатної вторинної правової допомоги в Дніпрі. За цією послугою в місті за 11 місяців 2021 року вже було 176 звернень.

«Є первинна й вторинна допомога від держави. Первинна — надання інформації, консультації, складання документів не процесуального характеру, забезпечення доступу до медіації. Вторинна — представництво інтересів особи в суді, перед іншими особами, органами держави, складання документів не процесуального характеру. Але для отримання безкоштовного адвоката від держави потрібно подати певні документи», — розповіла Анастасія Юхименко.

Детальніше дивіться у відео:

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Дніпро приєднався до Всеукраїнської акції «16 Днів проти насильства»
Зупинимо насильство разом: у Дніпрі стартує конкурс соціальних відеороликів