Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Оскарження штрафів за паркування: поради дніпровської правозахисниці

Досвідчена адвокатеса, правозахисниця Юлия Сегеда в другому випуску авторського проєкту на телеканалі D1 розповіла про плату за паркомісто в Дніпрі та труднощі, з якими можна зіткнутися під час оскарження незаконних штрафів.

«До мене багато звертаються з питаннями про оскарження адміністративних штрафів, які накладає інспекція з питань паркування у місті Дніпро. Дійсно, це питання дуже актуальне для нашого міста, оскільки в нас облаштована велика кількість платних майданчиків для паркування», – розповідає вона.

Згідно з офіційними даними, у Дніпрі 12 тис. парковок. З них приблизно 5 тис. – платні, і до кінця року їхня кількість тільки збільшуватиметься.

Вартість паркування – відповідно до зонування: зона А – 18 грн (територія в історичному ареалі міста), зона В – 15 грн (прилегла до центральної частини міста територія), зона С – 10 грн (вся інша територія), зона Z – 20 грн (спеціально обладнані паркування).

Інспекція з питань паркування накладає штрафи не тільки в межах платних майданчиків.

«Отже, що робити, коли ви прийшли до своєї автівки та знайшли повідомлення, турботливо складене в конверт. Це ще не Постанова про притягнення вас до адміністративної відповідальності. Це нагадування вам та повідомлення про те, що відносно вас буде розглядатися адміністративна справа. Розглядати цю справу, вирішувати питання про притягнення вас до адміністративної відповідальності буде інспектор інспекції з питань паркування», – пояснює правозахисниця.

Як працюють інспектори по парковці:

інспектор виявляє автомобіль, який припаркований із порушенням правил;

робить два фото із прив’язкою до місцевості;

складає повідомлення про адміністративну відповідальність (присутність водія не потрібна);

роздруковує документ і залишає його під лобовим склом, попередньо поклавши в спеціальний конверт.

Окрім повідомлення власнику автомобіля надсилають поштою постанову про скоєння адміністративного порушення.

«Отже, якщо ви дійсно порушили правила дорожнього руху і якщо ви згодні з цим повідомленням і з цим порушенням, тоді я вам раджу сплатити його, бо відповідно до норм Кодексу про адміністративні правопорушення, якщо ви з цим погоджуєтесь і сплатите цей штраф протягом 10 днів, ви можете сплатити половину від суми штрафу», – зазначає Юлія Сегеда.

Але якщо ви не згодні з правопорушенням, ви вважаєте це незаконним, то в Дніпрі ви можете написати інспекції з питань паркування на їхній email: dpparkcontrol@gmail.com.

Насправді інспекція відповідає на email, які їм надходять. Зокрема, якщо наприклад вам повідомлення залишили помилково, якщо ви сплатили за паркування, але чомусь інспектор не побачив ваш платіж, або якщо ви припаркувалися, на ваш погляд, правильно, а інспектор з питань паркування вирішив, що ви щось порушили, то ви можете написати інспекції свою думку і взяти участь у розгляді вашого адміністративного матеріалу.

Дуже часто ви дізнаєтесь про свій штраф, коли вже заблоковані ваші банківські картки. Що це означає? Це означає, що колись було якесь правопорушення, можливо ви не побачили повідомлення, можливо його взагалі ніхто вам не залишав, але потім у якомусь кабінеті якийсь інспектор розглянув зібраний матеріал і вирішив притягти вас до адміністративної відповідальності. Ви про це навіть не знали, вас не викликали на засідання. За словами Юлії Сегеди, це порушення норм Кодексу, бо Кодекс передбачає чіткий порядок розгляду адміністративного матеріалу. Зокрема, по-перше, вам має бути відомо про те, що ви притягуєтесь до адміністративної відповідальності.

Отже, коли ви можете скористатися своїм правом на оплату половини штрафу? Це може бути або 10 днів з дати отримання повідомлення, або 10 днів з дати отримання постанови.

Коли інспектор розгляне це питання і вирішить притягнути вас до адміністративної відповідальності, ви на свою пошту повинні отримати Постанову про накладення адміністративного стягнення.

«Я раджу вам уважно її прочитати. По-перше, вона має бути вам зрозуміла, ви повинні зрозуміти, за що ви притягуєтесь до відповідальності. На зворотному боці постанови є порядок, як ви можете сплатити штраф, якщо ви згодні з цим, і порядок її оскарження. Але нам з вами здебільшого простіше заплатити штраф навіть якщо ми з ним незгодні, ніж займатися процесом оскарження постанови. І ось чому. По-перше, матеріальні витрати. Наприклад, сума штрафу – 600 грн, а судовий збір за подання адміністративного позову цьогоріч складає 908 грн. Тобто пошук справедливості, пошук правди та доведення своєї невинуватості може матеріально коштувати більше, ніж розмір штрафу», – говорить правозахисниця.

Але якщо ви все ж таки вирішили шукати справедливості та доводити свою невинуватість і оскаржувати постанову, то ви звертаєтесь до суду за місцем свого мешкання. Для цього вам знадобиться допомога юриста, і це також збільшує ваші матеріальні витрати. На це й розраховує інспекція з питань паркування у місті Дніпро. На те, що вам буде простіше заплатити половину штрафу, ніж шукати справедливості.

Детальніше про оскарження штрафів за паркування – у відео:

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі від 1 червня частково відновлюється платне паркування: у яких зонах
Водіїв Дніпра просять не ставити автівки поряд із медзакладами
У Дніпрі з`явилися безкоштовні «сезонні» паркувальні майданчики
У Дніпрі оплатити паркування можна через телеграм-бот
Порушення правил паркування: скільки фіксують у Дніпрі