Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Українці витрачають мільярди гривень на неефективні ліки – масово скуповують БАДи та гомеопатію

Чверть усіх грошей, витрачених на ліки, українці віддають за препарати, ефективність яких не доведена науково. Це, зокрема, гомеопатичні засоби, біологічно активні добавки (БАДи), рослинні препарати тощо. 2020 року на такі сумнівні «ліки» українці витратили 13,7 млрд грн – 28,4% від загальних витрат на медикаменти.

У середньому 4 із 10 найпопулярніших серед українців препаратів відсутні у сучасних стандартах лікування.

Про це пише OBOZREVATEL з посиланням на результати дослідження, яке провів Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України.

В інструкціях до застосування таких «ліків» може бути хибна інформація про їхні лікувальні властивості або маніпулятивні твердження. Втім, деякі інструкції містять зізнання, що якісних досліджень ефективності препарату не проводилося.

Ситуація погіршилася з початком пандемії коронавірусу у 2020 році, зазначають у ЦГЗ. Витрати населення на ліки цього року зросли на 2 млрд грн – до більш ніж 48 млрд грн.

При цьому почастішали випадки маніпуляцій з боку виробників та продавців. Лікарські засоби активно промоутували як препарати протидії COVID-19, незважаючи на відсутність доказової бази.

У ЦГЗ вважають, що є кілька причин, з яких українці купують масово неефективні препарати. Серед них:

  • Сумнівні дані щодо інструкцій до ліків. Найчастіше люди орієнтуються не так на показання лікаря, як саме на ці інструкції. А в них, як з’ясували фахівці, можуть бути неправдиві дані або відсутні докази ефективності.
  • Закритість інформації про клінічні дослідження. Це дозволяє виробникам маніпулювати даними та вводити в оману не лише звичайних громадян, а й медпредставників.
  • Агресивна та прихована реклама. Особливо серйозною проблемою є усні рекомендації вчених та медиків, які чітко не регулюються законом.
  • Занадто м’яке покарання за поширення хибної інформації. Навіть якщо Антимонопольний комітет (АМКУ) зафіксував випадок порушення, штраф виявляється непорівнянним із прибутками фармкомпаній. Крім того, частину штрафів скасовують суди.

Повний текст результатів дослідження — за посиланням.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Вплив війни на сферу адміністративних послуг та рекомендації на майбутнє
Як війна змінила сферу адмінпослуг: результати дослідження
Стан політичного фандрейзингу в Україні: результати дослідження
Медіаспоживання в Україні: головні джерела інформації та протидія дезінформації
TikTok ділиться даними користувачів більше, ніж будь-який інший застосунок, – дослідження