Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Як організувати ефективну роботу консультативно-дорадчих органів (ВІДЕО)

Пандемія COVID-19 та запровадження карантину негативно вплинули на функціонування усіх інструментів локальної демократії. Стало складним або взагалі неможливим проведення громадських обговорень, слухань, збіру підписів за місцеві ініціативи у звичайному офлайн-форматі.

Саме у цей час мала зрости роль консультативно-дорадчих органів, створених при органах влади. Громадські, молодіжні, експертні, підприємницькі ради мали стати ключовим елементом у консультаціях з громадськістю та вивченні громадської думки.

Однак, консультативно-дорадчі органи не завжди встигали адаптуватися до ситуації, що швидко змінювалася. Частина дорадчих органів взагалі перестала проводити свої засідання.

Поява нових штамів коронавірусу не дозволяє повернутися до звичного життя. Відтак виникла потреба знайти кращі практики взаємодії влади із громадськістю в умовах пандемії та поширити їх серед всіх зацікавлених сторін.

Саме цим і займалися експерти ГО «Інститут Громадської Експертизи», які знайшли такі приклади на різних рівнях – і у великих містах, і в сільських громадах Дніпропетровщини.

Можна з упевненістю сказати, що зібрані позитивні практики стануть прикладом та зразком для наслідування в інших громадах, призведуть до більш відповідального ставлення на етапі формування консультативно-дорадчих органів, визначення їхньої мети та ключових завдань, розробки положень про діяльність і складання планів роботи.

Детальніше – у відео:

ч. 1 Чи потрібна громадська рада

 

ч. 2 Активність громади

 

ч. 3 Що вдалося

 

ч. 4 Пандемія

Відеофільм створено ГО «Інститут Громадської Експертизи» в межах реалізації проєкту «Оцінка та удосконалення комунікацій між владою та громадськістю в Дніпропетровській області під час пандемії COVID-19», який виконується в межах проєкту «Громадськість за демократизацію», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Попри зменшення захворюваності на COVID-19 дніпровські лікарі рекомендують вакцинуватися
На Дніпропетровщині рівень захворюваності на COVID-19 знизився на 75%
Щодня на Дніпропетровщині вакцинують від коронавірусу майже 2 тис людей
2343 нові випадки, 1474 людини одужало: COVID-статистика Дніпропетровщини за добу
Майже 9 млн людей скористалися програмою єПідтримка: на що витрачають найбільше