Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Як українці дотримуються заходів безпеки проти COVID-19: результати опитування

Як показують результати жовтневого соціологічного опитування R&B Group, переважна більшість українців дотримуються тих чи інших заходів безпеки проти COVID-19, не роблять цього лише 6% опитаних, а ще 3% – не змогли відповісти.

Найпоширенішими заходами безпеки проти коронавірусу, яких дотримуються українці, є носіння маски поза домом і у громадських місцях (68%), ретельніше і частіше миття рук (52%) та уникання місць скупчення людей (40%).

Приблизно кожен четвертий житель України дотримується таких заходів безпеки, як соціальна дистанція (28%), дезінфекція поверхонь (27%), не виходять з дому без потреби (25%) та часте провітрювання приміщень (23%).

Приблизно кожен сьомий опитаний з метою убезпечення від коронавірусу рідше за звичайне відвідує продуктові магазини (15%) та уникає користування громадським транспортом (15%).

Найменше – приблизно кожен двадцятий – з метою убезпечення коронавірусом українці перейшли на віддалений режим роботи (6%) та здійснення покупок онлайн та/або з доставкою додому (5%).

Слід відзначити, що порівняно з початковим періодом карантинних заходів у березні-червні 2020 р., українці стали загалом менше дотримуватися заходів безпеки проти коронавірусу. Меншою мірою це стосується носіння масок, частішого і ретельнішого миття рук та уникнення місць скупчення людей – зменшення дотримання цих заходів безпеки становить від чверті до третини порівняно з піковими показниками минулого року. Удвічі менше порівняно з піковими показниками минулого року українці дотримуються соціальної дистанції, дезінфікують поверхні та не виходять з дому без потреби. Трохи більше третини українців (порівняно з початком карантину) продовжують часто провітрювати приміщення. Найбільше скорочення дотримання українцями заходів безпеки проти коронавірусу стосується рідшого відвідування продуктових магазинів, користування громадським транспортом, віддаленої роботи та здійснення онлайн покупок з доставкою додому – цих заходів безпеки українці стали дотримуватися у 3-4 рази менше порівняно з піковими показниками минулого року.

Певний час деякі експерти пояснювали збільшення темпів зараження коронавірусом на фоні пришвидшення вакцинації населення тим, що вакциновані громадяни менш ретельно дотримуються елементарних заходів безпеки. Втім, як показують дані опитування це не зовсім відповідає дійсності. У більшості випадків вакциновані і невакциновані українці приблизно однаково дотримуються більшості заходів безпеки. Виняток становлять лише частіше і ретельніше миття рук та дезінфекція поверхонь – у цих випадках вакциновані є навіть більш сумлынними, ніж не вакциновані. Окремі розходження у дотриманні заходів безпеки проти коронавірусу мають соціально-демографічну специфіку. Так, дезінфікують поверхні найчастіше «п’ятдесятилітні» українці, а найрідше – найстарші «60+», натомість останні не виходять без потреби з дому значно частіше за інших. Також слід відзначити, що частіше тих чи інших заходів безпеки проти коронавірусу дотримуються жителі обласних центрів, а найменше – мешканці сільської місцевості. У регіональному розрізі порівняно більш сумлінними у дотриманні заходів безпеки проти коронавірусу є мешканці південного регіону.

Опитування проводилося у період з 14 по 25 жовтня 2021 року. Опитано 1800 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Попри зменшення захворюваності на COVID-19 дніпровські лікарі рекомендують вакцинуватися
На Дніпропетровщині рівень захворюваності на COVID-19 знизився на 75%
Щодня на Дніпропетровщині вакцинують від коронавірусу майже 2 тис людей
2343 нові випадки, 1474 людини одужало: COVID-статистика Дніпропетровщини за добу
Майже 9 млн людей скористалися програмою єПідтримка: на що витрачають найбільше