Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Дніпрянам розповіли про прояви сучасного рабства та важливість боротьби з ним

2 грудня, у Міжнародний день боротьби за скасування рабства, на телеканалі ДніпроTV відбувся ефір за участю голови ГО «Промінь Дніпро» Олени Моргун та заступниці директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради Анни Браткової.

Йшлося про ситуацію щодо торгівлі людьми в Україні, про правила безпеки під час працевлаштування та виїзду за кордон, про допомогу постраждалим особам, про співпрацю громадських організацій з державними установами у протидії торгівлі людьми.

За словами Олени Моргун, немає жодної країни, де немає торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це такий юридичний термін, який означає, що людину завербували, тобто запропонували їй роботу, перемістили її або вона переїхала сама далеко від дому або всередині країни, або за кордон, і потім її експлуатували.

На сьогоднішній день для українців саме характерна ситуація, коли вони опиняються у трудовій експлуатації, тобто на будівництві, на полях.

«Страшно те, що з приходом пандемії значно збільшилась кількість людей, яких експлуатують всередині країни. Їх, за експертними даними, 19%. У минулому році було значно менше – 9%. Чому так взагалі відбувається? Тут має місце і правовий нігілізм, і байдужість суспільства», – зазначає Олена Моргун.

За словами Анни Браткової, для того, щоб люди не потрапляли в подібні ситуації, а якщо вже так сталося, могли швидко зреагувати, для цього треба проводити інформаційні кампанії. Бо ситуація, яку здебільшого уявляють у суспільстві щодо рабства, на кшталт схопили, поклали у мішок, зв’язали, заковали в кайдани, – такі ситуації вже майже не трапляються, насправді все набагато простіше.

«З досвіду співпраці з ГО «Промінь Дніпро» бачимо, що дуже мало людей можуть ідентифікувати себе як постраждалих від торгівлі людьми, і здебільшого це юристи. Бо насправді те, що в торгівлю людьми потрапляють лише неосвічені, безхатьки – це міф. Вони також потрапляють, але серед постраждалих є багато людей, які мають не одну вищу освіту, дуже молодого віку, потенціал яких дуже великий», – зауважує Анна Браткова.

Чому так відбувається? Є причини загальносвітові, бо є нелегальна міграція, є злочинні угрупування, є різна економічна ситуація. І в принципі це нормально, коли людина шукає роботу в тому місці, де є ця робота, але саме нелегальна робота наражає на біду.

«Я дуже часто повторюю такий номер телефону – 527. Це безкоштовний номер, який працює з 8.00 до 20.00. Для того, щоб не потрапити в якусь небезпечну ситуацію, особливо за кордоном, за цим номером можна телефонувати, дізнатися або розказати зовсім безпечно про свою ситуацію. І дуже багато випадків, коли люди звертаються на цю лінію, їх перенаправляють до поліції, до громадських організацій, до соціальних служб, які їм допомагають, оскільки наше законодавство в Україні захищає таких людей і карає злочинців до 15 років позбавлення волі», – розповідає Олена Моргун.

І домашнє насильство, і торгівля людьми, – це латентні злочини, про які люди зазвичай мовчать, бояться говорити, вони невидимі. Але тим не менш, навіть зараз у Дніпрі йде щонайменше 3 суди над злочинцями, триває досудове слідство.

В Україні на сьогоднішній день більше 70% потерпілих від торгівлі людьми становлять чоловіки.

1 грудня вийшло дослідження на запит Міжнародної організації з міграції, де говориться про те, що більше ніж 300 тис. українців постраждали від торгівлі людьми за 30 років (детальніше про результати дослідження читайте тут).

«Крім того, зараз нові тенденції, тому що пандемія, багато людей втратили роботу, і значно більше людей, які готові погодитися на ризиковані пропозиції. Дослідження показало, що більше половини українців за кордоном працюють нелегально. Вони наражають себе на небезпеку так само, як і в Україні», – коментує Олена Моргун.

За словами Анни Браткової, важливо формувати ненасильницьку й незасуджуючу поведінку в суспільства щодо постраждалих, бо багато людей кажуть: самі винні, самі йшли на таке. Але якщо люди вже постраждали, їм необхідно допомагати, їх необхідно адаптувати й повернути до нормального життя у цьому суспільстві. Бо зазвичай ці люди мають як фізичні ушкодження, так і дуже сильні психологічні травми.

Детальніше дивіться у відео:

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Як не стати жертвою торговців людьми: у Дніпрі провели інформаційну кампанію
У правилах роботи центру допомоги жінкам та дітям переселенцям у Дніпрі відбулися зміни
Українські жінки будуть більш захищені: дніпровські експертки розповіли про значення ратифікації Стамбульської конвенції